Reklam Alanı
Grand Theft Auto 6
Oyun 1

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

Gerçek hayatta yapamadığımız şeyleri yapmamızı sağlayan, kullanamayacağımız arabaları kullanmamıza imkan tanıyan bizlere adeta sanal bir dünya oluşturan GTA oyun serisinin devamı büyük merak uyandırıyor. Oyunun yapımcısı olan RockstarGames firması GTA 5 ile birlikte oldukça büyük bir ilgi gördü ancak ardından serinin devam oyunu olması beklenilen GTA 6 hakkında hala daha net bir açıklama yapmadı.

Diğer oyunlardan farklı bir oyun olarak 1997 yılında Grand Theft Auto olarak ortaya çıkan ve DMA Desing tarafından geliştirilen oyun ilk başlarda 2 boyutlu bir dünya sunuyordu. Daha sonraları ise RockstarGames tarafından geliştirilmeye başlandı ve 2 boyutlu dünyadan 3 boyutlu dünya tasarımına geçildi, bu hamle de elbette oyuncular tarafından büyük ilgi ile karşılandı.

GTA Vice City Fırtınası Yaşandı!

RockstarGames oyunu geliştirmeye başladıktan yaklaşık 3 yıl kadar sonra 2003 yılında Grand Theft Auto: Vice City ismiyle piyasaya sürdü. Oyun dünyasının daha önce görmediği kadar geliştirilmiş bir dünya düzeni ve o zamanın teknolojisini göz önüne aldığımızda ortaya konulan senaryo ile herkes tarafından beğenildi. RockstarGames, bu hamle ile adını duyurmayı başardı ve başarıları da artık hiç hız kesmeden devam etmeye başladı.

Gelişim Hiç Hız Kesmedi

RockstarGames firması GTA: Vice City ile yaşadığı o büyük yükselişin ardından hiç durmadan çalıştı ve her çıkarttığı yeni oyun adeta gündem oldu. Bu kadar ilgi gördükten sonra terk edilecek bir oyun olmadığı anlaşılan GTA serisinin devam niteliği de her zaman beklenir oldu. Yani GTA 4 ortaya çıktıktan kısa süre sonra oyuncular GTA 5’i beklemeye başladı ve haliyle GTA 5 çıktı artık kullanıcılar GTA 6’nın gelmesini bekliyor.

Grand Theft Auto 5 Tam 2 Yıl Sonra Bilgisayar Ortamına Geldi!

GTA 5 oyununu PS 3’ler için ortaya sunulma tarihi 2013 yılıydı. Ancak çoğu oyuncunun asıl beklediği kısım olan bilgisayarda oynanabilir olması ise tam 2 yıl süre istedi. 2015 yılında artık bilgisayar ortamında da oynanabilir olan GTA 5 oyunu online versiyonu ile hala daha oldukça büyük ilgi görüyor. Bunun sebebi ise GTA 5’in online oyunculara sunduğu özellikler olarak düşünüyoruz.
GTA 5’in bizlere sunduğu geniş görev yelpazesi ve birçok farklı görsel iyileştirme ile birlikte güzel bir oyun keyfi sunduğunu biliyoruz ancak artık bunlara alıştığımız için bir tık üstünü bekliyoruz.

GTA 6’da Olması İstenilen Bazı Özellikler

Oyuncular birçok platformda ve forumlarda RockstarGames’a birçok istek ve öneri sunuyor. RockstarGames bunlara değer verdiğini ve fikirleri önemsediğini söylüyor ve GTA 6’da olması istenilen ve beklenilen 5 dikkat çekici istek;

  • Çocuklarla Etkileşim: GTA 6 ile birlikte çocukları sevme ve çocuklarla ilgili eğlenme özellikleri gelmesi isteniyor.
  • Akıllı Araçlar: Günümüzde ki akıllı araçların oyunda da daha aktif olması isteniyor. Mesela yağmurun şiddetine göre araç sileceğinin hızlanması gibi özellikler bekleniyor.
  • Kadın Karakterler: Oyunda kadın karakterlere daha fazla önem verilmesi ve kadın karakterleri daha güçlü bir biçimde sunulması isteniyor.
  • Farklı Yerleşkeler: Tek bir şehir yerine birkaç farklı şehirden oluşan bir harita ve şehirlerarası ulaşım ve görevler bekleniyor.
  • Bilişim Görevleri: Karakterimize artık bilişim ile ilgili bazı görevler verilmesi ve ona göre ödüller konulması isteniyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi Tam Bir Soru İşareti

RockstarGames hala daha GTA 6 için kesin bir çıkış tarihi vermiş değil. Red Dead oyunu üzerinde yoğunlaştığı düşünülen firmanın GTA 6 oyununu 2018 yılına yetiştirebilmesi dahi pek ihtimal doğrultusunda görünmüyor. Ancak sadece GTA 6 üzerine yoğunlaştıklarını düşünürsek bir ihtimal 2019 yılına yetişebilecek gibi duruyor.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?” üzerine 1 yorum

  1. Musa dedi ki:

    GTA 5 kaldıracak bir bilgisayarı yeni almışken 6 için nasıl bir sistem gerekir tahmin edemiyorum. Ama gerçekten güzel ve gerçekçi bir oyun deneyimi oluşturacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.