Reklam Alanı

Hacklink Nedir? Hacklink Nasıl Yapılır?

Hacklink Nedir ?

Bir web sitesinin, kötü niyetli olan hackerler tarafından ele geçirilip backlink benzeri bir linki hackledikleri siteye koymalarına Hacklink denir.Bu yöntem açıklamada anladığınız kadarı ile illegal bir yöntemdir.

Hacklink yararları nelerdir ?

Backlink’teki yararlar görülür ancak kalıcı değildir adı üstünde hack sonucu yapılan bir iştir.Zarar gören site yöneticisi düzeltirse yaptığınız boşa gidecektir.Black hat seo denilen olayda bu yöntem çok kullanılmaktadır .Daha çok adult sitelerde çok rastlanılmaktadır.Sebebi ise kimse adult bir site yöneten kimseye link vermek istemez ancak hacklink ile çözümü buluyorlar.

Hacklink’in zararları neledir ?

İlk zamanlarda büyük yarar sağlayacaksınız fakat ilerleyen durumlarda anlaşılmasından sonra düşüş yaşayacaksınız bu nedenle çok fazla kar sağlayamayacaksınız.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Hacklink Nedir? Hacklink Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

  1. Türker dedi ki:

    Hacklink, bir webmaster’ın emeklerini yok etmek demektir. Daha çok rekabetçi kişiler arasında dönen bu linkleme çeşidi her iki tarafa da büyük zararlar vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.