Reklam Alanı
Oyun 0

Half Life 3:Son Gelişmeler

Oyun Dünyasında gündemden düşmeyen iki adet konu vardı; bir tanesi Rockstar Stüdyo’nun GTA V’i bilgisayar platformuna sunmasıydı. Diğeri ise Half Life 3 oyunuydu. Rockstar sonunda bu beklentiyi karşılayarak oyunculara sürpriz gerçekleştirmişti. Ancak bu durumu maalesef Half Life 3 için geçerli olmadı. Hatırlarsanız bir ara her gün yayınlanan Half Life 3 haberleri ve de montaj kalitesi yüksek olan görseller internet ortamında cirit atıyordu, insanlar da boş yere heves ediyordu.

Burada suçlanacak bir kişi varsa elbette Valve firması olmalıdır. Çünkü firma yayınlanan bu haberler görseller ardından herhangi bir açıklama yapmadı, oyun ile ilgili haberlerini ise sürekli kaçamak cevaplar eşliğinde oyunculara sunmuştu. İşte yine buna benzer bir olay adına bir açıklama da çok önemli bir isimden geldi. Açıklamayı yapan isim; Half Life serisinin tasarımcı ve senarist rolünü üstlenen Marc Laidlaw oldu.

Teknolojice-MarcLaidlaw
Laidlaw, yaptığı açıklamada; ” Kendi başıma Valve adına herhangi bir içişlere karışmam mümkün değil. Anlaşılan günümüzde, eskiden de olduğu gibi birileri trollük peşinde. 1997 yılından bu yana Valve adına sunulan söylentiler eşliğinde bilinmeyen kaynaklar insanları kandırmaya çalışıyorlar. Ancak şunu kesin olarak söyleyebilirim ki; bunların Valve gibi bir firma üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Oyun ile ilgili sonraki söylemek gerekirse Half Life 3 oyununun senaryosu neredeyse hazır. Yani Valve’nin oyunu sunmaktan vazgeçti haberi de böylelikle yalanlanmış oluyor. Çünkü bu kadar potansiyeli yüksek olan bir oyun, henüz satışa sunulmadan çekilmesi, hiçte mantıklı değil. Valve her zamanki gibi disiplinli bir tavır ile acelesi olmadan, hatasız bir şekilde oyununu sunmayı bir alışkanlık haline getirdiği için, elbette gecikmelerin olması muhtemel. Bu yüzden önümüzde daha bir sürü söylenti haberinin çıkacağını da sizler adına belirtmek isteriz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.