Reklam Alanı
Nedir? 0

Hızlı Şarj Nedir?

Hızlı Şarj Nedir?

Akıllı telefonlarda en yavaş ilerleme gösteren kısım: Batarya. Bataryalarının gelişememesi nedeniyle yani çabuk bitmesi hepimizin ortak sorunu. Bu sorunu çözmek için bazı yöntemler bulunmakta. Bu yöntemlerden biri ise hızlı sarj yani ” (Quick Charge)” olayını anlatacağız.

Bu sene içinde bir akıllı telefon aldıysanız kutunuzdan hızlı sarj cihazı çıkmış olabilir. Hızlı sarj cihazının mantığı ise verilen akımın 2 katına çıkarılması. Yani musluğu biraz daha çevirmek, yukarı kaldırmak mantığı diyebiliriz. Böylelikle pil daha hızlı dolmuş olacak.

Akım arttırma yöntemi ile pil doldurmak bataryalar için iyi bir yol olmadığını söylememiz gerekir. Her bataryanın akım sınırı vardır. Bu sınırı geçmek bataryanın ömrünü kısaltmış olur.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.