Reklam Alanı
Sanal Gerçeklik 3

HTC Steam VR gözlük ile inanılmaz Sanal gerçeklik deneyimi

Öncelikle Sanal Gerçeklik nedir? onu belirtmek gerekirse,tam anlamıyla sanal alemin gerçeğe en yakın durumudur,bir çeşit simülasyon ortamı sağlayan bir teknoloji harikasıdır.

Teknolojice-HTC-Steam-VR-3

LG,Samsung gibi güçlü isimlerin daha önceden sunduğu Sanal Gerçeklik gözlüğü pek fazla ilgi gördü ve HTC Valve ile birlikte kendi gözlüğünü geliştirdi. HTC’nin Valve ile ortaklık yapmasındaki en önemli avantaj Valve nin VR tarzı oyunlar da edinmiş olduğu deneyim sayesinde çok büyük avantaj sağlayacak olmasıdır.

Bugüne kadar çıkarılan Sanal Gerçeklik gözlükler genelde 180 derece’lik görüş açısı sağlarken HTC bu kuralı bozuyor ve 360 derece’lik bir görüntü elde etmeyi sağlıyor ayrıca HTC STEAM VR Gözlük’te 70 adet sensör bulunuyor bu hareketleri milisaniyeler’de algılayarak gerçekliği en üste taşımaya yarıyor;VR gözlük sizlere 1200*1800 çözünürlükte bir görüntü kalitesi sağlıyor.Oyunları kumanda edebileceğiniz iki adet tek elli kumanda ile oyun deneyimi hiç olmadığı kadar gerçek yaşanacak.

Teknolojice-HTC-Steam-VR-2

HTC Steam VR bu klasman da rakiplerinin yaptığının tersine gözlük ucuna herhangi bir cihaz bağlamadan yani HTC telefona sahip olmasanız dahi bu simülasyonu size harici bellekten yansıtıyor.Bu Özelliği ile HTC Steam VR rakiplerinden bir adım öne çıkıyor.

HTC’nin STEAM VR gözlüğü asıl kullanım amacı oyunlarda kullanmak fakat gerekli işlemlerden sonra bazı uygulamalar hatta facebook’ta bile bu VR gözlüğün kullanılabileceğide ayrı bir avantaj . HTC bu gözlüğü Mart ayında tanıtıma sunmuştu, yıl sonuna kadar kullanıcılar için; gerekli donanımlı bir şekilde satışa sunulacağı belirtildi.

Teknolojice-HTC-Steam-VR-1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“HTC Steam VR gözlük ile inanılmaz Sanal gerçeklik deneyimi” üzerine 3 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Son zamanların en gözde projelerinden birisi de sanal gerçeklik gözlüğü.

  2. Mete dedi ki:

    Denedim ama tam emin değilim ilerde tutmayabilir bence apple glass veya watch gibi.

  3. Atilla dedi ki:

    internet’te ilginç bir demo var… Zamanınız olursa inceleyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.