Reklam Alanı
Teknoloji 0

Huawei’den Türkiye’ye Dev Yatırım!

Türkiye’de 15 yıldır varlığını sürdüren Huawei bu kez karşımıza Türkiye’deki yatırımlarını artırarak ve devamlılığını sağlamayı amaçlayarak çıkıyor. Huawei şirketi, alt yapı yatırımlarına devam ederek ülkemizdeki teknolojik gelişmelerin ilerlemesine olanak sağlamakta. Aynı zamanda bulut sistemleri ve bununla birlikte mobil telefon gibi çok yönlü sektörlere de açılarak yatırımlarına Türkiye’de devam ediyor.

Huawei şirketinin içinde yer alan çalışanlara baktığınızda şaşırmamak için kendimizi zor tutuyoruz. Sebebi çalışanlarının %85 kadarını Türk çalışanlardan seçmiş olması ve aynı zamanda 1500 kişiyi istihdam etmesi. Huawei şirketine baktığınız zaman başta İstanbul ofisi de olmak üzere Ar-Ge merkezi gibi operasyonları barındırdığını görebiliyorsunuz. Bununla birlikte Huawe’nin CSIC ve Eğitim Merkezi operasyonları da oldukça dikkat çekiyor.

Huawei Türkiye’deki varlığını sürdürürken aynı zamanda Türkiye de başta olmak üzere birçok büyük firmaya alt yapı sağlamaya da devam ediyor. Bütün bunların dışında Huawei’nin mobil telefon pazarındaki yerini ilk üçte olarak görmek de mümkün.

Mobil Telefon Pazarında İlk Üçte Yer Alan Huawei 120 Milyon Dolar Harcayarak Yatırım Yaptı!

Evet, yanlış okumadınız. Huawei mobil pazarında ilk üçte yer almakla kalmıyor. Huawei, resmen 120 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Huawei’nin Ar-Ge faaliyetlerine son sürat devam ettiğini 120 milyon dolarlık yatırımı ile birlikte, Çin’den başka Huawei Ar-Ge merkezleri arasında en büyük Ar-Ge merkezlerinden olduğunu da gözden kaçırmak mümkün olmuyor.

Üstelik Huawei bu sıralamada ikinci en büyük Ar-Ge merkezine sahip olan mobil telefon piyasasıdaki söz sahibi firmalardan.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.