Reklam Alanı
Teknolojice - Huawei Yeni Kamera Tasarımı
Huawei 1

Huawei’nin İlginç Kamera Tasarımı

Huawei ilginç tasarımlar denemeye devam ediyor. Son yıllarda akıllı telefon pazarında kendine yer bulan, daha doğrusu bulmak isteyen Huawei, yeni bir kamera tasarımına imza atacak gibi görünüyor.

Aslında 3 yıl öncesine kadar Huawei, Türkiye’de sadece modem üreticisi olarak biliniyordu. Şuanda bile çoğu kişi Huawei’nin akıllı telefon ürettiğinden habersiz. Ürettiği telefonların daha çok orta gelir düzeyi olan kesime hitap ettiği de bir gerçek. Tıpkı Asus gibi yüksek özellikli uygun fiyatlı telefonlar üreterek kendisini kanıtlamaya ve tanıtmaya çalışıyor. Tabi ki de bir Asus değil.

Huawei tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsüyle yeni akıllı telefonunda kullanılacak olan kamera tanıtıldı. Telefonun ön kamerası bulunmuyor. Yani arka kısmında bulunan kamera dönerek ön kamera oluyor. Bu şekilde anlatınca biraz saçma ve karışık geldi.

Yeni geliştirilen bir sistem ile telefonun arka kamerası ters dönerek ön yüze doğru bakıyor. Ve bu şekilde de ön kamera ile arka kamera kalitesi aynı oluyor. Aslında mantıklı bir sistem ama ellerinde de patlayabilir.

 

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

“Huawei’nin İlginç Kamera Tasarımı” üzerine 1 yorum

  1. Firat dedi ki:

    Afedersiniz ama oha. 3 gun once arkadasima anlatiyordum 2 kamera yapip biri 13 biri 8 mp olacagina tek yapsalar donse diye baya sasirdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.