Reklam Alanı
Android Uygulamaları 1

Instagram Hikaye Güncellemesi İle Gündemde

Instagram Hikaye Güncellemesi İle Gündemde

Facebook tarafından gerçekleştirilen dev satın alma işleminden hemen sonra Instagram, çok hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. İlk patlamasını 2014 yılında yapan Instagram, bu sene ise adeta zirve yaptı. Zira uygulamanın son açıklanan verilerle beraber kullanıcı sayısının da 500 milyon rakamının üstüne çıktığı belirtildi. Bir anda dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri haline gelen Instagram bu özelliğiyle beraber artık kendisine gösterilen ilgiye de karşılık verebilmek için sürekli yeni güncelleştirmeler yayınlamaya başladı. Son olarak tasarımda ve logo da büyük değişiklikler yapan ünlü uygulama daha sonra ise yorum engeli ile gündeme gelmişti. Ardı arkası kesilmeyen güncellemelerine sürekli yenisini ekleyen Instagram geçtiğimiz günlerde de benzer sosyal medya rakiplerin de bulunan yeni bir güncellemesini de duyurdu.

Snapchat Özelliği Güncelleme İle Geldi

Yeni güncellemeyle birlikte Instagram bu zamana kadar yapmış olduğu en kapsamlı değişikliklerden de birine imza attı. Zira uygulama söz konusu güncellemeyle beraber uzun süredir Snapchat tarafından kullanılan fotoğrafların hikâyesi modunu aktif etti. Bu sayede kullanıcıların resimlerle beraber bir hikâye oluşturmaları da mümkün hale geldi. Yapılan açıklamayla beraber söz konusu güncellemenin 24 resimler sınırlı olacağı ve kullanıcıların bu resimlerle oluşturdukları hikâye dizinlerini sadece arkadaşlarıyla da paylaşabilecek. Kullanıcıların istedikleri an tüm takipçilerine açabilecekleri istedikleri zamanda sadece belli başlı arkadaşlarına gönderebilecekleri hikâye kolajları Instagram’ı epey bir ileri atacak gibi.

Güncelleme Facebook Yönlendirmeli

Söz konusu güncellemenin Instagram’a oldukça büyük bir katkı sağlayacağı da kesin. Fakat güncellemenin aslında farklı bir amacı olduğu da ortada. Zira bu güncelleme aslında Snapchat tarafından kullanılan bir sistemdi. Facebook’un Snapchat uygulamasını satın alma haberleri gündeme gelmesinin ardından satışın gerçekleşmemesinin hemen sonrasında Instagram için böyle bir adım atılması Instagram’ın Snapchat’i geride bırakması için bir hamle olarak gösterildi. Bundan sonra yeni güncelleme ile iki uygulama arasında da daha derin bir yarışın başladığı da kesin. Güncellemenin nasıl bir etki yaratacağı ve uygulamaları nasıl etkileyeceği ise şimdilik merak konusu.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Instagram Hikaye Güncellemesi İle Gündemde” üzerine 1 yorum

  1. Birimza dedi ki:

    insragtram alısamadım ama goruyorumkı çok fazla hayranları var onlarda kullanıcıları için ellerınden gelenı yapıyorlar bu sekılde devam ederlerse bu uygulamada vazgeçilmezler arasına girecektir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.