Reklam Alanı
Instagram Filtre
Nasıl Yapılır? 0

Instagram’da Filtre Nasıl Eklenir?

Instagram ile Fotoğraflara ve Videolara Nasıl Filtre Ekleniyor?

 

2010 yılında bir filtre uygulaması olarak iPhone’a yönelik olarak geliştirilen Instagram, çok kısa bir zamanda kendi çapında bir sosyal ağa dönüşerek, diğer kullanıcı platformlarında da kullanılmaya başlandı.

Günümüzce çok sıkça kullanılan bir sosyal Platform haline gelen Instagram’ın uygulamaya konulmasındaki amaç bir fotoğraf filtreleme aracı olarak kullanılmasıydı.  Instagram uygulamasına telefon veya tabletimize kurarak üye oluyoruz. Facebook üzerinden giriş yaparak bir kullanıcı adı aldığımız takdirde, Facebook arkadaşlarımızın da Instagram hesaplarını otomatikman takip etmeye başlayabiliriz. Bu yüzden Facebook ile bağlanmak bir tavsiye edilebilir.

Instagram ile fotoğraflara ve videolara filtre eklemek

Kullanıcı adının alınmasından sonra Fotoğraf veya video çekildikten sonra ekranın alt kısmındaki Instagram‘ın kullanıcılarına sunduğu onlarca filtreleme seçeneklerinden birine tıklayarak fotoğrafınıza – videolarınıza nasıl etki ettiğini ön izleme yapılabilir. Göze hoş gelen bir fitre seçerek ok tuşuna basılabilir.

Ancak dikkat edilirse Instagram’ da en popüler olan resimler filtresi olmayan resimlerdir. Filtreler ise gerçek hayattan esinlenerek oluşturulmuştur. Instagram’ın bu fotoğraf filtreleme hizmeti ile dünya üzerinde bir mobil fotoğrafçılık akımı başlatmıştır. Bir de selfie furyası bu akıma dâhil olunca, önü alınamaz bir fırtına gibi dünyanın dört bir tarafına esmiştir.

Instagram’ın bu fotoğraf filtreleme uygulaması en çok kadınlara hitap etmektedir. Bu yüzden de en çok beğeni ve paylaşımlar kadınlar tarafından yapılmaktadır. Filtrelenen fotoğrafın altına hashtag’ler yazıldığında ise, hashtaglerde gezenler tarafından yüksek oranlı beğeniler alınabilir. Ancak Hashtaglerin bitişik yazılmamaya dikkat edilmesi gerekir, yoksa deaktif olarak hiçbir işe yaramazlar.

Günümüzde Instagram’ da günde 40 milyona yakın filtreli veya filtresiz fotoğraf paylaşımı, saniye de ise 9000’e yakın beğeni ve 1000 civarı yorum yapılmakta ve bu sayılar da gittikçe büyümektedir.  Aylık 90 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip Instagram’ı 2012 yılının Nisan ayında Facebook 1 milyar dolara satın almıştır.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.