Reklam Alanı
İnternet Hız Testi
Nasıl Yapılır? 1

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler vb. cihazda en çok kullanılan şeylerden biri de internet. Kimilerimiz fiber internet ile hızlı, kimisi normal adsl ile internette geziniyor. Peki, bu internet hızımızı nasıl ölçüyoruz?

İnternet hızımızı ölçmek için pek çok yöntem bulunuyor. İnternet hızını ölçmek için internet dağıtan şirketler bile ölçmek için imkân sunuyor. Fakat daha güvenli olması için en iyi yöntemi size anlatacağız.

Kullanacağımız site “speedtest.net“. Bu bir internet sitesi değil aynı zamanda mobil uygulamalarıda bulunuyor.

Verdiğimiz siteye gidiyoruz. Mobil internetin hızını ölçecekseniz mobil uygulamayı indiriyoruz.  Girdiğimiz zaman “Begin Test” butonuna basıyoruz ve bekliyoruz. Tüm işlemler tamamlandığı zaman download, upload ve ping süresini öğrenebilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“İnternet Hızı Testi Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

  1. Nail dedi ki:

    Speedtest sitesi hızınız düştüğünde abonesi olduğunuz firma size hatlarınız normal yok sıkıntı dediğinde sizi kandırmalarına engel oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.