Reklam Alanı
Teknoloji 7

İnternet’te büyüyen Adil Kullanım Kotası Kampanyası

Yıllardan beri üyesi olduğum Türkiye’nin en büyük bilgi paylaşım forumlarından birisi olan forum.donanimhaber kullanıcıları devasa bir kampanya başlatarak yaklaşık 75000 den fazla imza toplamış durumdalar.

TTNET’in uygulamış olduğu Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulamasına karşı başlatılan kampanya haksız da değil.Objektif olmak gerekirse farklı ülkelerin önceki yıllarda uygulamış oldukları AKK uygulaması global internet trafiğini dengelemek adına idi fakat;artan hızlardan dolayı böyle bir gereksinim artık ortadan kalkmış durumda fakat servis sağlayıcılar bu durumu fırsat bilip rekabeti kızıştırmaktalar.
Bizde Teknolojice ekibi olarak AKK karşı olarak kampanyaya desteğimizi veriyoruz ve TTNET’in AKK kullanım kotasını kaldırmasını istiyoruz.

Günümüzde Almanya’da 200MBit/s hız 49,90 € iken bizlerin 16 Mbit’e kadar hızlara bu ücretleri ödememiz bizleri üzüyor.
Forum.donanımhaber’de başlayıp internette çığ gibi büyüyen kampanya hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklamanız yeterlidir.

Adil Kullanım Kotası (AKK) kaldırılsın

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“İnternet’te büyüyen Adil Kullanım Kotası Kampanyası” üzerine 7 yorum

 1. naci dedi ki:

  Zaten bu internet saglayicilar tuketiciyi.dusunerek bir ise.imza atsa hayretler icinde kaliriz. Biz de karsi.kampanyayi destekliyoruz.

 2. Esma dedi ki:

  çok güzel olur yeter artık ne film izliyoruz ne bişey indirebiliyoruz kalkması için geç bile kalındı

 3. kıvanç dedi ki:

  Saçmalığın böylesi gerçekten komik.

 4. veysel dedi ki:

  Gördüğü m en saçma şey bu adil kullanım kotası tamamen tüketici düşmanı acilen kaldırılması gerekiyor

 5. kemal_85 dedi ki:

  Bizde AKK kalkmaz, Mantık dışı bir uygulama zaten sadece para kazanmak için yapılmış. Özgürce internet kullanım hakkımız engelenemez

 6. Salih dedi ki:

  Bu altyapı yüksek seviyede yüklenemlerede baglantı kesintisi saglar birnevi AKK suanki altyapının sigartası gibi kaldırıldı an türkiyede bir cok yerin internetlerinde kesintiler yaşanır. Türkiye internet altyapsını %95 ini Fiberobtik altyapı ile yenilemedigi süreçe AKK kalkmaz.

 7. Kemal dedi ki:

  Keşke kökünden kalksa şu AKK.En fazla bir ay herkes sömürür ardından tüm kullanım normale döner

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.