Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 4

İnternetteki Bir Videoyu Nasıl İndiririz?

İnternetteki Bir Videoyu Nasıl İndiririz?

İnternet insanların hayatında öyle bir yer edinmiş duruma geldi ki, artık adeta elimiz ayağımız oldu denilebilir. Gelişen ve her geçen gün gelişmeye devam eden teknoloji ile birlikte internet artık vazgeçilmez olmuştur. Telefonlarda bile artık internet paketi olmayınca sanki işe yaramaz bir aletmiş gibi gelmeye başlamıştır. Bu teknoloji işimizi oldukça kolaylaştırsa da, bağımlılığı oldukça tehlikelidir. Her bağımlılık kötü hale gelmiştir. Fakat bazı insanlar internette video izleyerek keyifli vakit geçirmekte, bilgileneceği videolar izleyip bilgilenmekte veya daha birçok kategoriye ait videoyu gerek keyif için gerekse de iş için izlemektedir. Fakat internet üzerinden videolar her zaman çevrimiçi izlenmektedir. Yani internet bağlantısı olmadan videolar izlenememektedir.

Bu konuda YouTube çalışmalar yapsa da, henüz geliştirilme aşamasındadır ve kullanıma açılmamıştır. Bazı videoları çevrimdışıyken de yani internete bağlı değilken de izlememiz gerekebilir veya izlemek isteyebiliriz. Bunun içinde videoyu çevrimiçi iken bilgisayarımıza indirip, çevrimdışıyken de rahatlıkla izleyebiliriz. Bu çok tercih edilen bir yöntemdir. Fakat insanlar bazen video indirmekte sorunlar yaşamaktadır. Yani yeterli bilgiye sahip olmayan insanlar videoları nasıl indirebilecekleri konusunda fikir sahibi değildir. Peki, internetteki bir videoyu nasıl indirebiliriz?

Nasıl İndirebiliriz?

İnternetteki bir videoyu indirmenin çeşitli yolları bulunmaktadır. Gelişmiş video izleme ortamları ya da sosyal medya kanalları bu soruna çözüm bulmuşlardır. Mesela YouTube’nin kendi video indirme portalı vardır. O portala dilediğiniz YouTube videosunun linkini kopyalayıp kolayca indirebilirsiniz. Aynı ortamı Facebook’ ta kurmuştur. Yine bu ortamda Facebook video linkini kopyalayıp yapıştırarak videoyu kolayca indirebilirsiniz. Peki diğer sitelerde ne yapabilirsiniz. Bilgisayarınıza kuracağınız küçük bir program ile tüm sitelerden dilediğiniz videoyu indirebilirsiniz. ”İnternet Download Manager” programını kurduğunuz zaman açtığınız her videodan sonra programın ”Videoyu indir” butonu belirecektir. Tıkladığınız takdirde videoyu kolayca indirebilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“İnternetteki Bir Videoyu Nasıl İndiririz?” üzerine 4 yorum

 1. baran dedi ki:

  Yararlı bir yazı olmuş ama daha fazla program ekleyebilirdiniz bununla ilgili bir çok program var. Teşekurler

 2. Ahmet dedi ki:

  Youtube için savefrom kullanıyorum,çok nadir sıkıntı çıkarabiliyor bu yüzden yeni programlar da bakıyorum.

 3. Gürkan dedi ki:

  Bence araştırmanız güzel olmuş ama gayet iyi işler yapan programlar mevcut onlarıda kullana bilirsiniz

 4. Demir dedi ki:

  Youtube üzerinden video indirme ihtiyacı oluyor fakat İDM bazen her videoyu indiremiyor, crack sorunu verebiliyor. Alternatif programlar da yazılmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.