Reklam Alanı
iOS 4

iOS 10 Kullanmamak İçin Nedenler!

iOS 10 Kullanmamak İçin Nedenler!

Bildiğiniz üzere Apple firması son güncellemesi olan iOS 10’u akıllı cihazlarına dağıtmaya başladı. Uzun süredir beklenen bu iOS 10 güncellemesi çıkar çıkmaz kullanıcılar kullanmaya başladı. Ancak çokta olumlu geri dönüşler yaşanmadı. iOS 10 kullananların yaşadığı bazı problemler ise şöyle;

Daha yavaşlamış bir iPhone!

Eğer kullandığınız Apple akıllı cihaz piyasaya sürüleli 2 yıl gibi bir süreyi geçtiyse iOS 10 akıllı cihazınızı yavaşlatacaktır. Güncellemeyi alıyor olmanız kullanmanız gerektiğini düşündürmesin. Çünkü bir önceki sürüm iOS 10’a göre eski cihazlarda çok daha stabil çalışıyor.

Daha fazla alan kaplıyor!

iOS 10 diğer iOS sürümlerine göre bakıldığında gerçekten çok fazla alan işgal ediyor. Yaklaşık 1.2 GB boyutunda olan bu sürüm, özellikle 16 GB cihazı olanlar için hiç ideal değil. Çünkü kullanılmayacak birçok özelliği barındıran bu sürüm için telefonun kullanım alanı ciddi anlamda düşüyor.

Kaydırma özelliği iOS 10 ile kayboldu!

Birçok kullanıcı Apple cihazlarda kullanmayı çok sevdiği bir özellik olan, ekranı kaydırarak açmak artık iOS 10 güncellemesi ile tarihe karıştı. Sırf bu özelliğin kaybolması için dahi birçok kullanıcı bir önceki iOS sürümüne geri dönmeyi istiyorlar.

Daha karmaşık Apple Müzik!

Apple müzik uygulamasından kullanıcılar karmaşık bir yapıya sahip olduğundan şikâyet ederken, iOS 10 ile durum daha da kötüleşti. Üstelik iOS 10 güncellemesi ile gelen birçok özellik çoğu kullanıcı tarafından kullanılma gereği dahi duyulmuyor.

Sizin de iOS 10’da beğenmediğiniz özellikler varsa bunları yorumlarınız ile bizlerle paylaşarak kullanıcı deneyimini artırmaya yardımcı olabilirsiniz.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iOS 10 Kullanmamak İçin Nedenler!” üzerine 4 yorum

 1. Can dedi ki:

  Güncelleme boyutları artmaya devam ediyor 16GB olanlar cihazlarına çok sınırlı şeyler yükleyebiliyor.

 2. Hakan dedi ki:

  Ben indirmedim iphone 5 e. Umarım bazı uygulamalar desteklenmiyor demez ilerde.

 3. Levent dedi ki:

  Benim için hali hazırda en iyi iOS sürümü 8. hiçbir zaman kasmaz rahat oyun oynaya biliyorum

 4. Serhan dedi ki:

  Kim ile sohbet ettiysem, kaç kişi ile konuştuysam kimse İOS 10 ile ilgili olumlu yorum paylaşmıyor, bu sürüm ile ilgili revize edilmesi gereken noktalar olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.