Reklam Alanı
iOS 0

İOS 11 NASIL YÜKLENİR?

İOS 11 NASIL YÜKLENİR?

Apple, 5 Haziran’da yeni işletim sistemi olan iOS 11‘i tanıttı. Öncelikle şunu söylememiz gerekir ki Beta yani deneme versiyonu çıkarttılar, yani telefon veya tabletinizdeki yazılım güncelleme kısmına girdiğinizde iOS 11’i henüz göremeyeceksiniz. Fakat uygulama geliştiriciler için beta 1 şeklinde çıkartıldı. Beta versiyonu olduğundan ve hala giderilmesi gereken hatalardan dolayı gündelik kullandığınız cihaza yüklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Ayrıca beta versiyonlar genelde yavaş çalışır ve sorunlar çıkartmaktadır.

iOS11 Hangi Cihazlara Yüklenebilir

iOS11’i yüklemek için cihazınızın en düşük Iphone 5s, Ipad’ler için ise Ipad mini 2-3 veya 4 olması gerekmektedir. Sadece bu modellere yüklenmesi işletim sisteminin kaliteli ve stabip olacağı sinyallerini veriyor. İlk olarak iOS 11 sisteminin dosyalarını telefona veya tablete indirmeniz  gerekir.

iOS 11’le uyumlu olan cihazlar şu şekilde:

iPhone

iPhone 7/7 Plus
iPhone 6s/6s Plus
iPhone SE
iPhone 6/6 Plus
iPhone 5s

iPad

12.9 inç iPad Pro (2. nesil)
12.9 inç iPad Pro (1. nesil)
10.5 inç iPad Pro
9.7 inç iPad Pro
iPad Air 2
iPad Air
iPad (5. nesil)
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2

iPod touch

iPod touch (6. nesil)

 

iOS 11 Yükleme

Yazının sonunda vereceğimiz linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak ekrandaki uyarıya izin vermeniz gerekmektedir. Bu işlemden sonra telefonunuz veya tabletiniz yeniden başlatılacak. Açıldıktan sonra ayarlar>genel>yazılım güncelleme seçenekleri ile devam ettiğinizde karşınıza iOS 11 developer beta gelecek ve güncellemeyi oradan başlatabileceksiniz. Güncelleme beta versiyonu olduğu için takılmaları ve donma olacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

iOS 11 Gelen Yenilikler

Değişikliklere göz atacak olursak denetim merkezinin tamamen değiştiğini söyleyebiliriz. Mobil veri seçeneğinin kolay erişilebilir olmaması kullanıcıların şikayetçi olduğu sorunların başında geliyordu. Apple bu konuda değişikliğe giderek denetim merkezine hücresel erişim butonu yerleştirdi ve kullanıcıların şikayetini dikkate aldı. Yeni güncellemeyle birlikte yazı fontu Apple Music’te olduğu gibi değiştirildi ve font büyüklük tercihlerine bir seçenek daha eklendi. Eğer uygulama geliştirici veya yazılımcı değilseniz iOS 11’in beta versiyonunu yüklemenizi kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Cihazdan cihaza değişmekle birlikte bu güncelleme işlemi beta olduğu için uzun sürebilmektedir. Beklemek istemiyorsanız gerçek iOS 11 güncellemesinin piyasaya sunulmasını beklemenizi öneririz.

İlk olarak bu bağlantıdan iOS profilini cihazınıza indirin. Bu iOS profili, iOS geliştiricisi ve güvenlik araştırmacısı olan DanielD3V tarafından hazırlandı.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.