Reklam Alanı
iOS 9.3 Jailbreak
iOS 3

iOS 9.3 Jailbreak 

ios hacker’ı aynı zamanda da gelişircisi olan Luca Todesco yakın zamanda iOS 9.3 Jailbreak ın videosunu yayınladı. Son sürüm olan iOS 9.3 Jailbreak temadan operatör ismine, yazı karakterinden bilgi gizliliğine kadar birçok noktada yenilik getirirken Apple kullanıcılarının da heyecanına heyecan kattı.

Merakla beklenen iOS 9.3 Jailbreak ile Apple kullanıcıları güvenlik dolayısıyla sınırlandırılmış erişimlerinden uzaklaşarak daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Yasal olup olmadığı konusundan hukuksal süreç geçiren jailbreak ın yasal olduğunun bildirilmesi de daha hızlı gelişime olanak sağlamıştır. Genel de ücretli uygulamalardan ücretsiz bir şekilde kullanım sağlamasıyla bilinen Jailbreak ın diğer özellikleri de piyasaya sürüldükten sonra detayları aktaran iOS 9.3 Jailbreak Türkçe anlatım ile biz Türkler tarafından fark edilecektir.. Kurulumu, kullanımı konusunda da yine iOS 9.3 Jailbreak Türkçe anlatım içeren gerek video, gerek resim, gerek yazılarla bilgiler verilecektir. Yeni sürümün avantajları, dezavantajları desteklediği cihazlar paylaşılacaktır. Böylece apple kullanıcısı olarak Jailbreak sayesinde sınırlarımızı genişletip , daha özgür bir şekilde cihazlarımızdan faydalanacağız.

iOS 9.3. ile çalışan cihazlarda Pangu tabanlı Jaikbreak işlemini gerçekleştirmek için öncelikle telefonunuzu Uçuş moduna alıp cihaz şifrelerini ve iPhone’umu Bul özelliklerini devre dışı bırakmalısınız. Bunları yaptıktan sonra süreci şu şekilde yürütebilirsiniz: Aygıtınızı bilgisayara bağlayın ve bilgisayarın aygıtı tanımasını bekleyin.  Ekranda Pangu uygulamasının ikonu ile karşılaşacaksınız, şimdilik buna dokunmayın.  Aygıt yeniden başlatılacak ve işlem devam edecek. Bundan sonra Pangu uygulamasını açmalı ve uygulamanın mesajlarınıza erişmesine müsaade etmelisiniz.  Home butonuna dokunun ve Pangu uygulamasını yeniden açın. iOS 9.3 Jailbreak işlemi devam edecek ve aygıtınız tekrar yeniden başlatılacak. Pangu aracıyla “Jailbreak complete” yani “Jailbreak tamamlandı” mesajını ekranınızda göreceksiniz. Sonrasında Cydia’yı kurmanız gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra açın ve birkaç saniye bekleyin.  iOS 9.3. cihazınızı tekrar bilgisayara bağlayın ve sürece başlamadan evvel cihazınızı yedekleyin. iOS 9.3. Pangu Jailbreak şu an Windows işletim sistemilerinde de kullanılabilir durumda. Ancak her iki işletim sistemi için de test sürecinde olunduğu için tam bir Jailbreak kullanımı şu an için söz konusu değil.

Mazlum Özdemir {Mazlum Özdemir}

“iOS 9.3 Jailbreak ” üzerine 3 yorum

  1. hakan dedi ki:

    kardeşim iphone 6 kullanıcısı. ios 9.3 safari sorunu var linkler çalışmıyor safari uygulaması donuyor.

  2. çağatay dedi ki:

    mesajlara erişmesine izin veriyoruz ama durduk yere millete mesaj atmaz dimi ?

  3. Cirenn dedi ki:

    Şu jailbreak olayına bir türlü ısınamadım. Telefona zarar verecekmiş gibi hissediyorum hep.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.