Reklam Alanı
iOS 9.3
iOS 1

iOS 9.3’de Şikayet Edilen Yenilik Nedir?

iOS 9.3’de Şikayet Edilen Yenilik Nedir?
Gün geçmesin ki her gün bir şikâyet gelmesin. Aslında bakarsanız iOS pek de şikâyet kabul edebilen bir işletim sistemi değil. İşinde oldukça kaliteli, hata yapma oranları neredeyse yok gibi bir şey. Ama kullanıcılar böyle düşünmeyerek şikâyet edecek bir şey bulabiliyorlar. Peki iOS 9.3 ‘de şikâyet edilen özellik ne oldu?

 

Bilindiği üzere iOS 9.3‘ de en yeni özellik Night Shift özelliğiydi. Apple bu özellik hakkında kim değişikliklere gitti. Bu özelliği kontrol merkezine almaya karar verdi ve uyguladı. Bununla birlikte olan simgesini de değiştirdi. Night Shift özelliği pilinizin düşük olması sırasında kendisini otomatik olarak devre dışı bırakıyor ve kullanılmayacak hale geliyor. Kontrol merkezinde ki güç tuşunun ise simgesi griye dönüyor. Kolay bir dille anlatmak gerekirse, düşük pilde bu uygulama kullanılmıyor. Kullanıcılar bu durumdan oldukça şikâyetçi demek mümkün. Apple destek yorumlarından anlayacağımız üzeri kullanıcılar, her iki durumda da bu özelliği kullanmak istiyorlar. Şu an bu konu hakkında bizim bilebileceğimiz net bir bilgi yok diyebiliriz. Sadece tahminlerimiz doğrultusunda, belki iOS 9.3’ün tam sürümünde bu durumdan vazgeçer. Ki vazgeçmesi en doğru karar olacaktır. iOS 9.3’ün 21 Mart’ta yapılması beklenen bahar etkinliğinde yayımlanacağı tahmin ediliyor.

 

Kullanıcıların bu durumda oldukça şikâyetçi olması göz önünde bulundurularak çıkacak bir sürüm olacağını tahmin ediyor. Belki de hali hazırda ki durum için 21 Mart bile çok geç bir tarih olabilir.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iOS 9.3’de Şikayet Edilen Yenilik Nedir?” üzerine 1 yorum

  1. Nizam dedi ki:

    Evet bu özellikten ben de şikayetçiyim. Hatta şarj %20 nin altına düştüğünde bu özelliğin daha çok aktif olması daha mantıklıyken, tam tersi %20 nin altına düştüğü zaman bu özellik devre dışı kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.