Reklam Alanı
iOSvsAndroid
Android 1

iOS mu? Android mi?

iOS mu? Android mi?

Süregelen teknolojinin ve mobil dünyasının en büyük tartışmalarından bir tanesine bizde değinerek, bu duruma açıklık getirmeye karar verdik. iOS mu yoksa Android işletim sistemi mi?

Android

Linux tabanlı bir işletim sistemi olan Android açık bir sistematiğe bağlıdır. Linux sistem saldırılarına karşı açık bir hale gelmiştir. Android sistem mağazasında Google Play’ i kullanmaktadır. Android cihazlarda genellikle 5 tane ana ekran bulunur. Tabi bu ekranları daha kullanışlı hale getirmek için “Widget” adı verilen kısa yollar eklenebilir. Yani menüye girmeden kolaylıkla istediğiniz uygulamalara ulaşabilirsiniz. Google Play marketi oldukça fazla ürüne misafirlik eder. Android cihazlar bir bilgisayara bağlanırken, direk bağlantı kurar ve bir sorunla karşılaşmazsınız. Kolaylıkla dosya aktarımı yapabilirsiniz. Android güncellemesi çok sık olmasa da, belli güncellemeleri olmaktadır.

iOS

iOS ise Unix tabanlı bir işletim sistemi olmaktadır. Haliyle bu durum daha güvenli olduğu anlamına gelmektedir. App Store adı verilen uygulamalar marketi kullanılır. Tüm ayarlar, ayarlar penceresinden bulabilirsiniz. Oldukça sade bir tasarımlı işletim sistemidir. Home tuşuna iki kere basmanız, açık olan uygulamaları görüp kapatabileceksiniz. Sınırlamalar konusunda oldukça sıkı bir işletim sistemidir. Uygulamalar öncelikle gözden geçiriliyor, daha sonra markete aktarılıyor. iOS işletim sistemi Android’e göre çok daha fazla güncelleme içerir. Yeniliklere açık ve yenilenmeye çok rahat bir işletim sistemi sizleri karşılamaktadır. Eğer kolay bir işletim sistemi istiyorsanız iOS size göredir ama zorlanmak istiyorsanız az da teknolojiden anlıyorsanız Android tam size göredir.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iOS mu? Android mi?” üzerine 1 yorum

  1. cemali dedi ki:

    kim ne derse desin android’in vermiş olduğu rahatlığı diğer sistemlerde aramak boş bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.