Reklam Alanı
Tablet 2

iPad Pro 625 MB Veri Aktarımı Sağlıyor

iPad Pro 625 MB Veri Aktarımı Sağlıyor

Apple’ın 2015 senesine damga vuran cihazı olan 12.1 inç ekran boyutuna sahip iPad Pro, donanımsal özellikleri ile adeta rakiplerine tepeden bakarken, bünyesinde önceden tanık olmadığımız gizli özellikler de barındırıyor.

Teknoloji ile yakından ilgilenen İFixit ekibi, geçtiğimiz günler de iPad Pro’yu parçalara ayırmışlardı. Ekip işlemi gerçekleştirirken, USB 3.0 kontrolcüsüne rastlamışlardı ve oldukça şaşırtıcı bir durum olarak da duyurusu yapılmıştı. Normalde iPad modellerinde USB 2.0 sürümü desteklenirken, iPad Pro da bu durumun farklı olması; 625 MB hızda veri aktarımına ulaşmak anlamına geliyor. Diğer modeller de ise bu değer yaklaşık olarak 60 MB veri aktarımı olarak karşımıza çıkıyordu.

Bu özelliği ile iPhone 6S Plus’ta yaşanan 4K videoların yavaş aktarımı gibi oldukça sinir bozucu durumlar iPad Pro cihazında yaşanmayacak. Bu teknolojinin yeni gelecek olan iPhone cihazları üzerinde de uygulanabileceğini belirten kaynaklar, Apple A10 ile birlikte USB 3.0 denetleyicisinin de yer alacağından bahsediyorlar.

Son olarak bu teknoloji hakkında uyarı niteliğinde birkaç cümle söylemek gerekirse, cihazda ki bu teknolojinin kullanımı için USB 3.0 Lightning kablosuna ihtiyaç duyuluyor, bu da demek oluyor ki teknolojinin hayata geçirilmesi şu an için maalesef olanaksız. Çünkü bu kablo henüz piyasa da yer almıyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iPad Pro 625 MB Veri Aktarımı Sağlıyor” üzerine 2 yorum

  1. Nukhet dedi ki:

    Boyle ozellikleri olursa parasinin hakkini verecek gibi gozukuyor. Macbook air almak yerine dusunulebilir.

  2. Metin dedi ki:

    Rakiplerinden çok daha önde olan Aple bu ürünü ilede gücünü kanıtlamış durumda adeta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.