Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

İphone 6S Plus Donanımsal Ve Tasarım Detayları

 

Geçtiğimiz sene iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile piyasaya damgasını vuran Apple, yeni jenerasyon iPhone 6S ve iPhone 6SPlus cihazlarını tanıtıma sunarak, bir kez daha piyasayı alt üst etme sinyalleri bıraktı.

iPhone 6S Plus

iPhone 6S’a göre daha büyük ekranlı ve de daha yüksek batarya kapasitesine sahip olan cihaz, tasarım olarak aynı görüntüyü sunarken sunmuş olduğu donanımlar ile farkını ortaya koyuyor. Tasarım konusunda net olarak verebileceğimiz bilgi ise, bükülmelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olan kasa oluyor.

Cihaz da donanımsal anlamda üst düzey performans sunması düşünülen A9, Apple A8’e göre yaklaşık yüzde doksan daha hızlı ve kaliteli bir akış sunarken; Apple A9’un iki çekirdekli olmasını iOS optimizasyonu çözüyor.

Teknolojice- Apple A9
Cihaz da grafik işlemci birimi olarak ise; PowerVR GXA6850 benzeri bir ürün yer alacak. Henüz çok fazla bilgi paylaşılmasa da bu durumun İpad Air2 ile benzerliği olacağı konusu yüksek ihtimaller üzerine.

Donanımsal anlamda çok fazla konuşulan bir diğer husus ise RAM konusu olmuştu. iPhone 6S Plus cihazında 2 GB RAM ile çoklu işlem imkanı sunulurken, firmanın LTE performansını Qualcomm ile yapacağıişbirlik sonucu geliştireceği öğrenildi.

iPhone 6S Plus Ekran Özellikleri

Bütün olarak bakılınca aslına iPhone 6 Plus’tan çok fazla farkı bulunmayan cihaz da, 3D Touch teknolojili yeni bir ekran paneli dikkat çekiyor. iPhone 6S Plus’ın ekranı 5.5 inç boyutunda ve Full HD çözünürlükte olacak.

Son zamanlar da cihazlar da kamera özellikleri dikkat çekmeye başladı. Bu furyaya Apple’ın da katılması bekleniyordu ve firma iPhone 6S, iPhone 6S Plus modellerinde beklenen girişimi yaptı. Yine kağıt üzerinde bakılınca eleştiriye maruz kalacak olan sayısal değerler olurken, bugüne kadar Apple’ın sunmuş olduğu özellikler kağıt üzerinden daha fazlası oluyor. Cihazlar da f/2.2 değerinde 12 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alıyor. Bunu yanında iPhone 6S kamerası 4K video kaydı da yapabiliyor.

Son olarak iPhone 6S Plus hakkında batarya konusuna da değinmek istiyoruz. Cihaz 2915 mAh boyutunda batarya kapasitesi ile geliyor. Bu rakamın iPhone 6 Plus ile aynı olması da birçok kişi tarafından olumsuz karşılanmakta.

 

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.