Reklam Alanı
Akıllı Telefon 2

İphone 6S’in Özellikleri

 

Tasarımsal yönde İPhone 6 ile herhangi bir farklılığı bulunmayan İPhone 6S, sunmuş olduğu güçlendirilmiş donanımı sayesinde farkını ortaya koyuyor. Düzenli olarak her modelinde “S” serisi ile performans konusunda ciddi geliştirmeler sunan Apple; bu sefer İPhone 6S modelinde 2 GB RAM geliştirmesini sunuyor.

 

Cihaz da 2GB RAM ile birlikte, iki çekirdekli yapıya sahip işlemci yer alıyor. iPhone 6S de bize Apple A9 hizmet verirken, grafik biriminde ise PowerVR GXA6850 yer alıyor.

 

Tasarım konusunda İPhone 6 ile herhangi bir farkının olmadığını söyledik ancak İPhone 6S‘in bir önceki modeline göre biraz daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumda muhtemelen 3D Touch özelliğinden ve Ion-X ekran korumasından kaynaklanıyor.

Teknolojice-Apple3dTouch
Ekran konusunda 4.7 inç boyutunu uygun gören Apple, 750×1344 çözünürlük desteğini sunuyor.  Apple, iPhone 6S modeli için başka bir konuda da önemli bir geliştirmeye gidiyor, Touch ID parmak izi okuma özelliği ile daha hızlı bir şekilde parmak izi okuma sağlıyor.

 

Cihazın kamera konusunda ki farklılıklar ise belki de en dikkat çekici özelliklerden bir tanesi oluyor. Apple tarafından yıllardır kullanılan 8 MP iSight kamera; iPhone 6S ile birlikte 12 MP çözünürlüğe ve f/2.2 diyafram açıklığına ulaşıyor. Kamera özelliklerine gelen Retina True Tone Flash dikkat çekici rol oynarken, 4K video kaydı da iPhone 6S‘in bir diğer özelliği oluyor.

 

Aynı geliştirmeyi ön kamera içinde sunan iPhone 6S, 5 Megapiksel çözünürlük desteği ile yeni ön kamerasını bizlere veriyor. Ayrıca ön kamera ile FULL HD video kaydı yapma imkanına da sahip oluyorsunuz. Fotoğraf bölümüne gelen dikkat çekici olan diğer bir özellik ise; Live Photos sayesinde hareketli fotoğraf çekebilme imkanı oluyor.

 

Gelelim cihazın yoğun eleştiri yağmuruna tutulduğu noktaya; yani batarya konusuna. Batarya kapasitesi olarak hiçbir gelişme sunmayan ve sadece 1715 mAh değerinde bir depo güden Apple, yine günü zor çıkaran bir model sunacak gidi duruyor.

 

iPhone 6S, 4.5 G desteğini barındırıyor ayrıca veri aktarımı için ve de şarj için Lightning girişini kullanıyor.

 

Karşımıza uzay grisi, gümüş, altın ve Rose Gold renk tercihleri ile çıkan iPhone 6S; 649 Dolar-849 Dolar fiyat etiketi aralığında olacak ancak Türkiye’ye bu durumun ne kadar olacağını kestirmek güç olsa da, rakamların hiç de masum olmayacağını söyleyebiliriz.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“İphone 6S’in Özellikleri” üzerine 2 yorum

  1. Ferhat dedi ki:

    iPhone 7’yi bekliyorum şahsen, zira alıştık artık. Ne zaman bir iPhone alsam, 3 ay sonra yenisi çıkıyor.

    1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

      Dediğinize katılıyorum zira iPhone 6 POlus’ın özelliklerini daha yeni yeni tadını çıkartırken şimdide “S” ler geldi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.