Reklam Alanı
Akıllı Telefon 2

iPhone 7 gözlerimizi tarayacak

iPhone 7 gözlerimizi tarayacak

Apple’ın iPhone 7′de ne gibi özellikler kullanacağını hepimiz merak ediyoruz.

Önce parmak izi okuyucusu ile beğeni kazanan Apple böylece parmak izi okuyucusun sektördeki diğer markaların amiral gemilerinde de ortaya çıkmasına sebep oldu, ardından iPhone 6s serilerinde 3D Touch’a yer vererek sektörde yeni bir özellik kazandıran Apple’ın ardından bu özelliği yakında diğer üreticilerde göreceğimizi sanırım belirtmemize gerek yok.

Şimdi ki özellik ise Apple tarafından iPhone 7 ‘ye eklenmesi muhtemel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor zira Apple yeni bir patent almış durumda ve patent’in içeriği şu şekilde “Delay of display event based on user gaze”  yani “Kullanıcın bakışlarına dayanan ekran gecikmesi” şeklinde nitelendirebileceğimiz bu özellik bir infrared tarayıcı özelliği ile gerçekleştirebilir.

Bu özellik ile iPhone 7 ne yapabilir? Öncelikle Göz hareketlerimizi takip ederek ekranda komut verme olasılığı olabilir. AppleInsider sitesinden aktarılan bilgiye göre de ekranı yönetmek mümkün olabilir.

Samsung’un Smart Stay özelliği bildiğiniz gibi ekrandan başınızı çevirdiğinizde oynayan medyayı durdurabiliyor (Bu özelliğin loş ortamda çalışmadığı defalarca ispatlandı çünkü Smart Stay ön kameranın kullanıcıyı izlemesi ile çalışıyor).

Apple bu özelliğinin aksine iPhone 7’de infrared ışıklarını tarayarak sizin ekrana baktığınız anı tespit ederek, ekrana baktığınız an size bildirimlerinizi gösterme niyetinde gibi gözüküyor. Buda daha uzun pil ömrü demek olacak.

17 Kasımda duyurulan bu patente aslında 2012 yılında başvurulmuş bu yüzden iPhone 7’de bu özelliği görecek miyiz bilmiyoruz.2016 sonbaharında tanışacağımız iPhone 7 hakkındaki gelişmeler için sitemizde takipte kalın

 

iPhone 7

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iPhone 7 gözlerimizi tarayacak” üzerine 2 yorum

  1. orhan dedi ki:

    taramadan ziyade tasarim degisikligi sart. 6 serisi ele oturmuyor. 5s gibi bir tasarimi cope attilar

  2. sadi dedi ki:

    iphone hep ilklere imza atıyor bu özellik sayesinde çok satışı olur bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.