Reklam Alanı
Akıllı Telefon 1

İphone 7 Kurtarma Modu Ve DFU Moda Nasıl Alınır?

İphone 7 Kurtarma Modu Ve Dfu Moda Nasıl Alınır?

 

iPhone 7’de görülen en büyük değişim Home tuşunun artık fiziksel olmamasıdır. Ana Ekran düğmesinin değiştirilmesiyle beraber fabrika ayarlarına dönüş, DFU moda almak veya çıkarmak, kurtarma moduna alma gibi işlemlerin yapılma şekilleri de değişmiştir.

 

iPhone 7’nin Home tuşuna dokunulduğu zaman bir şeylerin farklılaştığı anlaşılmaktadır. Kurulum sırasında yenilenen Taptic Engine destekli olan Home tuşundaki değişiklikle tanışılıyor. Apple firmasının tekrardan tasarladığı Ana Ekran düğmesinin değiştirilmesi bazı hatalarda yapılan belirli işlemlerin değişmesine neden olmuştur. Hard reset, DFU mod, recovery mod gibi cihazın donması veya yanıt vermemesi, yazılım yüklemesi sırasında oluşan bazı durumlarda kullanılan yöntemler iPhone 7’yle değişmiştir.

 

iPhone 7 Yeniden Başlatma Modu

Hard reset veya diğer adıyla fabrika ayarlarına dönülmek istenildiğinde yapılan bir yeniden başlatma eylemidir. Bu işlem için Uyku/Uyandırma butonuna ve Ses Kısma butonuna 10 saniye basılı tutmanız gerekir.

 

iPhone 7 Kurtarma Modu

iPhone 7’yi kurtarma moduna alabilmek için kablosuyla bilgisayara bağlamalısınız. Uyku/Uyandırma butonu ve Ses Kısma butonlarına ekran kapanıncaya ve Apple amblemi görününceye dek basılı tutmalısınız. Telefon ekranında ‘iTunes ile Bağla‘ yazısı görünce tuşları bırakabilirsiniz.

iphone-7-dfu

iPhone 7 DFU Moda Girme

iPhone 7’yi kurtarma moduna alabilmek için kablosuyla bilgisayara bağlamalısınız. Uyku/Uyandırma butonu ve Ses Kısma butonlarına aynı anda 10 saniye basmalısınız. Ses Kısma butonuna basılı tutarken Uyku/Uyandırma butonunu bırakın. Bu aşamada siyah bir ekranla karşılaşılacaktır. Daha sonra iTunes başlatıldığında iPhone’u iTunes’la kullanmaya başlamanızdan önce bir kurtarma işlemi yapacağınızı bildiren bilindik yazıyla karşılaşacaksınız.

 

iPhone 7 DFU veya Kurtarma Modundan Çıkış

Uyku/Uyandırma butonuna ve Ses Kısma butonuna Apple amblemi görününceye dek basmalısınız. Bu işlemi uyguladığınız zaman iPhone kilit ekranına geri dönüş yapmış olacaktır.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“İphone 7 Kurtarma Modu Ve DFU Moda Nasıl Alınır?” üzerine 1 yorum

  1. Turalcan dedi ki:

    Sadece iphone 7 demi var? iphone 6s ios son sürümünü kurduktan sonra 6s te kurtarma modu aktif olurmu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.