Reklam Alanı
iOS 0

İPhone 7 Öncesi Cihazlarda DFU Moda Nasıl Geçilir?

İPhone 7 Öncesi Cihazlarda DFU Moda Nasıl Geçilir?

Akıllı cihazların hayatın gündelik akışındaki rolü her geçen gün artmaktadır. Her yıl teknoloji markaları yeni cihazları kullanıcı ile buluştururken bir önceki cihazlardan farklı yeni özellikleri de beraberinden getirmektedir.

DFU Mod Nedir?

DFU Mod “Device Firmware Upgrade”in kısaltılmış halidir. Bu iOS sürümlerinin bir önceki sürümüne göre yükseltilmesi ilişkilendirebileceğimiz bir mod türüdür. DFU Mod çokça bir başka mod olan Recovery Mod ile karıştırılmaktadır. Recovery Mod sistem yükseltilmesi ile alakalı olan DFU Mod’un aksine onarımla alakalı bir durumdur. Cihaz bu moda olduğu zaman bazı kullanıcılar tarafından arızalı olduğunu düşünülmektedir. Cihaz DFU Modda sadece siyah bir ekranda kalır ve kullanıcıların bu yanılgıya neden olmasını sağlar çünkü herhangi bir çalışır durum sergilemez. Arızalı olduğu düşünülen cihazlar teknik servislere gönderilmekte ve maddi, manevi bir zarara uğramaktadır. Halbuki sadece DFU Moddan çıkarmak yeterli olacaktır.

DFU Mod Kullanımı

DFU Mod iOS sistemin yükleneceği durumlarda cihazın alınması gereken özel bir moddur. Sürüm yükselmekte ve sürüm düşürme işlemlerini bu moda alarak gerçekleştirilir. Bazı durumlarda jailbreakli cihazların kullandığı uygulamalar içinde gerekli olabilmektedir.

DFU Moda Geçme

DFU Moda geçmek için kullanacağımız iki tuş var bunlardan biri “HOME” tuşu diğeri ise cihazı açıp kapatmaya ve yahut kilit ekranına almaya yarayan “AÇMA-KAPAMA” tuşudur. Yapılacak olan sıralamayı şöyle anlatabiliriz;

  • Cihazı açma/kapama tuşuna basılı tutup cihazı kapatmak.
  • Açma/kapama tuşuna basarak cihazı açmak.
  • Açma/kapama tuşundan elinizi çekmeden home tuşuna basılı tutup on saniye beklemek.
  • Home tuşundan elinizi çekmeden açma/kapama tuşundan elinizi çekmek bu şekilde 10 saniye beklemek.

Bu işlemlerden sonra artık cihazınız DFU Moda alınmış olacaktır.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.