Reklam Alanı
Apple 2

iPhone 7 Plus Patladı!

iPhone 7 Plus Patladı!

Akıllı telefonların patlama olayları ile ilgili en çok bilgiler Samsung firmasına ait Note 7 ile gündeme gelmişti. Ardı ardına patlayan telefonların ardından üretimleri duran Note 7’ler büyül dalga ve korku konusu haline gelmiştir. Patlamaya devam eden telefonla arasına hiç tahmin edilemeyecek türden bir model daha dahil olarak şaşkınlıkları üzerine toplamıştır. Söz konusu olan firmayı sizler de merak ediyorsunuz değil mi? Evet, iPhone 7için ilk patlama haberi geçtiğimiz günlerde gelerek birçok kullanıcının endişelenmesine neden olmuştur.

Bataryalar üzerinde meydana gelen arızalar, akıllı telefonların bir anda patlamalarına neden olmaktadır. Önceden fark edilen sorunlara karşı alınacak önlemler işe yaramamakla beraber telefonların seri bir şekilde patlamalarına neden olmaktadır. Geçtiğimiz günlerde bir Apple kullanıcısı, telefonunda meydana gelen ısınmaya karşı garanti merkezine telefon gönderimi yapmıştır. Fakat, servis merkezi herhangi bir sorunla karşılaşmayıp telefonu geri teslim etmiş, bu olaydan kısa bir süre sonrasında ise şiddetli bir patlama ile telefon paramparça olmuştur. Durum ile ilgili açıklamaları ve resimleri İnternet ortamında paylaşılması ile beraber kısa süre içerisinde büyük tepkiler toplayarak Appe tarafından bir açıklama yapılmasını istenildi.

Olaylar sonucunda araştırma başlatan yetkililer, üretimler ile ilgili herhangi bir sorun olmadığını, yaşanılan sorunun donanımsal olmadığının açıklamasını yaparak diğer kullanıcıların kullanımlarında herhangi bir sorun bulunmadığını  belirterek patlamaların bir daha asla gündeme gelmeyeceği ile ilgili açıklamalarda bulunarak tüm kullanıcılarından özür dilemiştir.

{phantaso}

“iPhone 7 Plus Patladı!” üzerine 2 yorum

  1. Ali dedi ki:

    Samsung ürünleri için patlama haberlerine alışık olduğumuz doğru fakat, Apple için ve özellikle de iPhone 7 Plus için bu haberleri duymak oldukça şaşırtıcı

  2. Hasan dedi ki:

    Teknoloji ilerledikçe akıllı telefonların yazılımsal hataları çıkıyor. Apple, kısa süre içerisinde bu sorununu çözer de patlama haberlerini duymayız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.