Reklam Alanı
Akıllı Telefon 3

iPhone 7 Serisinde Apple A10 Oldukça Güçlü Olacak!

Dünya devi Apple, iPhone 6S etkinliğinde yıllardır inatçı bir tavır olarak seyir ettiği 1 GB RAM istikametini tamamen değiştirerek, teknoloji severlere bir hayli olumlu sürpriz yapmıştı. Bunun yanında iPad Pro cihazlarına da aşama atlatan Apple, bu ürününe de 4 GB RAM sunmuştu. Ayrıca Apple, rakiplerine nazaran kullanmış olduğu işlemcisini en ince ayrıntısına kadar sunmayıp yalnızca Apple A9’un oldukça hızlı olduğunu da söylemişti.

Bu durumu destekleyen bir haber ise Geekbench3 testlerinden geldi. İşlemci furyasının liderleri olarak gözüken Snapdragon810 ve Exynos7420 ile karşılaştırılmaya alınan Apple A9, rakiplerine karşı ezici bir üstünlük sağlayarak, çok daha hızlı olduğunu gösterdi. Geekbench3 çoklu çekirdek testinden 4293 puan alarak beklenilenin üstünde bir tavır sergileyen AppleA9, yeni nesil iPhone’lerde karşımıza çok daha güçlü bir şekilde çıkacağının sinyallerini de vermiş oldu.

TSMC’den gelen iddia niteliğindeki haberlere göre Apple A10 işlemcisi, iPhone 7 serisinde karşımıza çıkacak ve özellikler konusunda 4293 puan alan Apple A9’a karşı oldukça yüksek performans ile karşılık verecek. Zira iki çekirdekli AppleA9’un bu puanı aldığını düşündüğümüz de altı çekirdekli Apple A10 bizlere hangi değeri sunar, bunu tahmin etmek gerçekten hiçte kolay değil.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“iPhone 7 Serisinde Apple A10 Oldukça Güçlü Olacak!” üzerine 3 yorum

  1. Eren dedi ki:

    iPhone 6S 3.099TL’den satışa sunuldu iPhone 7’de 4.099TL’den satışa sunulur artık.

  2. Orhun dedi ki:

    Bekleyelim bakalım, Iphone 6’ya göre ne kadar farklı özellik ekleyebilecek Apple.

  3. Kutay dedi ki:

    Apple yurt dısında hep aynı fiyattan sunuluyo bu fiyat türkiyenin farkı iphone 7 hi pasaporta kayıtlı şekilde abim inggiltereden 2200tl ye aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.