Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

iPhone 7 Teknik Özellikleri

iPhone 7 Teknik Özellikleri

Teknoloji dünyasında en çok beklenen cihazlardan birisi de iPhone modelleri olmaktadır. Yeni çıkan ürünün hemen arkasında bir sonraki modelin dedikoduları başlar. Zaman daraldıkça da bu konudaki dedikodular giderek artmaktadır. Yeni model olarak iPhone 7 ile alakalı tüm özellikleri konusunda iddialara uzmanların ne dediği ve bu konuda ne beklediği oldukça önemlidir. Birçok uzmana ve analiste iPhone 7 teknik özellikler konusunda oldukça gelişmiş bir cihaz olacağı düşünülmektedir. Özellikle ince yapısı konusunda fikir birliği söz konusudur. Ancak daha fazla kesin gözüyle bakılan özellikleri olarak ekranın yapısı konusunda en kaliteli malzemelerin kullanılmasında mümkün olacağı düşünülmektedir.
iPhone Apple’ın 2016 yılında yeni amiral gemisi olacak olan iPhone 7’yi yılın 2. Yarısında tanıtması bekleniyor. Daha önceki iPhone modellerine baktığımız zaman aralıksız olarak Eylül aylarına tanıtıldığını ve Ekim aylarında ise ülkemizde satışa sunulduğunu görüyoruz. Her iki yılda bir yeni bir iPhone modelini piyasaya süren Apple ara yıllarda ise yine tanıtılan iPhone modellerini gelişmiş serileri olan S modellerini piyasaya sürmüştü. Bu stratejiye dayanarak iPhone 7 çıkış Tarihi’nin Eylül 2016 olacağını söyleyebiliriz. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 7 hakkında elimize geçen bilgiler kesinleşmese de, kuvvetlenmeye başlıyor. Amerika merkezli teknoloji şirketinin bu telefon ile birlikte yine büyük bir değişime gitmesi bekleniyor. Peki, iPhone 7 özellikleri neler?

 

iPhone 7 Özellikleri Ortaya Çıkıyor

 

iPhone 7 Özellikleri

 

Sanal gerçeklik patentine sahip iPhone 7 özellikleri ise birçok yabancı kaynakta sızıntılar şeklinde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. iPhone 6 ekranı bilindiği 4.7 inç ekran boyutuna sahipti yine aynı şekilde yeni iPhone modeli iPhone 7’de ise ekran boyutunda değişiklik yapılmayacak ve 4.7 inç ekran boyutu kullanılmaya devam edilecek.

Peki, sanal gerçeklik konusunda iPhone 7 ne vaat ediyor. Özellikle eğitim alanında devrim yapması beklenen mobil cihazların sanal gerçeklik desteği ile eğitim ve üretim konularında öncü olması bekleniyor.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Donanım Özellikleri

 

Çift Sim kart desteğinin de olması beklenen iPhone 7 için bu bilgi sadece bir fısıltı ne kadar gerçek olduğu ise telefonun Apple tarafından resmi olarak tanıtıldığı zaman bilebiliriz. Ayrıca iPhone 7 için depolama alanının da 256 GB gibi bir boyuta çıkacağı farklı sızıntılar arasında yer alıyor. iPhone 7 serisinin depolama alanları 256 GB olacak ancak daha düşük depolama alanlı iPhone modelleri de satışta olacak ve depolama alanları arttıkça malum iPhone modellerinin fiyatları da aynı doğrultuda yükselecek. Tasarımında ise daha önce kullanılmamış olan ve kısa zaman önce kavisli ekran patentini alan Apple’ın iPhone 7’de 360 derece kullanılabilen kavisli ekranlı bir iPhone bizleri bekliyor olabilir.

Şu an için elimizde çok fazla bilgi olmasa da telefonun pilinin önceki modellere oranla daha yüksek olacağını belirtmekte fayda var. Apple’ın telefonları ne yazık ki piyasadaki telefonların altında bir pil ömrü sergiliyor. Bu yüzden Apple, Android işletim sistemine sahip telefonlardaki donanım birimleriyle ortalama üstü performans gösteren telefonları geçebilmek adına daha az güç tüketen işlemciler üretmeye çabalıyor. Bunun yanı sıra Apple’ın şu anda birçok Android cihazda bulunan kablosuz şarj özelliğini iPhone 7’ye getireceğini söyleyelim.

iPhone 7’nin özellikleri hakkında duyduklarımız bunlarla bitmiyor. Apple’ın telefonlarının ekran çözünürlüğü Samsung’ un telefonları ile yarışamıyordu. Teknoloji devleri arasında yer alan Apple, iPhone 6 Plus ile ilk defa Full HD bir cihaz ortaya koymuştu. Bu yeni telefonda ise Quad HD özelliğinin ortaya çıkacağı şu an için sadece söylentiler ve aynı zamanda beklentiler arasında.

Apple iPhone 7 Plus ile farklı bir boyuta geçecek ve 2K ekran çözünürlüğü sunacak iPhone 7’de ise ekran çözünürlüğü Full HD olacak. iPhone 7’nin işlemcisi çok düşük ihtimalle 3 çekirdekli olacak ancak en kötü senaryoda ise bile 2 çekirdekli Apple A10 yonga setine sahip işlemcili bir iPhone modeli bizleri bekliyor. Cihazlarda kullanılacak olan grafik işlemcisi ise Power VR8 serisi olması bekleniyor bu şekilde mobil oyun deneyimini en üst seviyede tutması bekleniyor. Her iki modelde ise yine 3 GB RAM kullanılacak.

iPhone-7-kamera

 

iPhone 7 Tasarım Özellikleri

 

Apple’ın yeni telefonunun su geçirmezlik özelliğiyle geleceği söyleniyor. iPhone 7 özellikleri arasında yer alması beklenen su geçirmezliğin Apple için önemli bir konu olduğu söyleniyor. Su geçirmez dış gövdeye sahip olması beklenen iPhone 7, bu şekilde piyasadaki diğer telefonlar ile de yarışabilir. Örneğin hem Sony Xperia serisinin birçok telefonunda hem de Samsung Galaxy S5’te su geçirmezlik özelliği bulunuyor. Eğer söylenenler doğruysa, iPhone 7’nin tüm parçaları su geçirmez olacak.

Yeni üretilen birçok cihazda olduğu gibi iPhone 7 için de kablosuz şekilde şarj özelliğinin kesinlikle olacağı düşünülmektedir. Bunun yanında su geçirmezlik konusunda da ileri seviyede bir cihazın üretildiği düşünülmektedir. Konu hakkında uzmanlar özellikle ekranın teknolojisi konusunda önemli gelişmeler yapılacağını düşünmekteler. Birçok uzmana göre iPhone 7 teknik özellikler içerisinde gelişmiş bir dokunmatik teknolojisi olması neredeyse kesin. Bu konuda ayrıca ekran çözünürlüğü konusunda da büyük bir gelişme sağlanması beklenmektedir. Ayrıca cihazın bazı özel uygulamalar ile gelmesi de birçok uzmana göre mümkün olmaktadır. Apple yeni modeli iPhone 7 için tanıtımını Eylül ayında yapması beklenmektedir. Burada cihazın tüm özellikleri ve görünüşü net olarak görülecektir. O tarihe kadar birçok söylentinin de ortalarda dolanması oldukça normal olmaktadır.

Teknolojice-iPhone 7 kulaklık

iPhone 7 Fiyatı

 

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın fiyatlarının ise şimdiden belli olduğu sızıntılar arasında yer alıyor. Söylentilere göre ülkemizde iPhone 7 peşin olarak 2599 lira fiyat etiketiyle satılacak iPhone 7 Plus’ın peşin fiyatının ise 2999 TL olması bekleniyor.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.