Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Kamerası Mercek Altında

iPhone 7 Ve iPhone 7 Plus Kamerası Neden En İyi?

 

iPhone 7’lerin kameraları ISP teknolojisine sahip olan ve Apple A10 çekirdeğinden aldığı güçlü bir teknolojiyle çalışmaktadırlar. ISP sensörleri görüntüde açık alan, bitki, insan, manzara veya kapalı mekânlarda farklı farklı nesnelerin ne olduklarını tanımlayabilmektedir ve fotoğrafın renk dengesini de bu nesnelere göre ayarlayabilmektedir. Böylece otofokus yani AF sırasında nesneler derinlik değiştirseler bile kendi renklerinden hiçbir kayıp yaşamadan fotoğrafa yansımaktadırlar.

iPhone 7 Kamerasının Özellikleri

 

iSight olarak tanımlanmakta olan 4,7 inç iPhone 7 kamerası 12 Mp bir sensöre sahiptir. OIS yani diğer bir deyişle optik imaj stabilizasyon özelliği barındıran kamera titremeleri 3 kat daha fazla stabilize edebilecek bir kapasitededir. Böylelikle enstantanelerde 3 katı netlik yakalanması mümkün olmaktadır. f/1.8 diyafram açıklığına sahip olan kamera fotoğraflara enstantaneler %50 çok daha fazla ışık almaktadır. Böylece az ışık bulunan mekânlarda da fotoğrafın kalitesi iyileştirilebilmektedir.

iPhone 7 Plus Kamerasının Özellikleri

 

iPhone 7 Plus’un en önemli özelliklerine sahip parçası kamerasıdır. 2 tane 12 Mp kamerayla birlikte kullanıcılara sunulan iPhone 7 Plus kameralarından bir tanesi tamamen iPhone 7’deki kamerayla aynı özellikleri taşımaktadır. Geniş açılı olan bu kamerayla iPhone 7‘deki gibi fotoğraf çekilebilmektedir. Fakat bir diğer kamerası 12 Mp telephoto özelliği taşımaktadır ve f/2.8 diyafram açıklığına sahiptir. Bu da iPhone 7 Plus’da çok daha üstün bir zoom yapma özelliği sunmaktadır.

 

Telefoto lensi vasıtasıyla alan derinliği özelliği akıllı telefona kazandırılmış bulunuyor. Fakat bu bir yazılımla desteklenmektedir. Bunun yanı sıra kameranın bokeh özelliği de dikkat çekmektedir. Bu özellik fotoğraf çekilirken, odak dışında bulunan ve net olmayan bölümlerin çeken kişi tarafından ayarlanılabilir kılmaktadır.

iPhone 7’lerde Selfie Kamera Özelliği

 

7 Mp’lik ön kameralarıyla f/2.2 diyafram açıklığı ile FHD video çekimi sağlayabilmektedirler.

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.