Reklam Alanı
iOS 0

iPhone 8 Sınırlı Sayıda Satışa Çıkacak!

iPhone 8 Sınırlı Sayıda Satışa Çıkacak!

Apple’ın üzerinde oldukça büyük çalışmalar yürüttüğü ve piyasaların dengesini değiştirebilecek bir akıllı telefon girişiminde bulunduğunu daha önceden açıklamıştık. iPhone 8 ile ilgili çalışmaların sona ermesi ile beraber çıkış tarihi hakkındaki bilgiler gelmeye devam ediyor. Şuan için tedarik sıkıntılarını halletmeye çalışan teknoloji devi, Eylül ayı gibi yeni iPhone tasarımını piyasaya sürecek. Yapılan açıklamalar ile şuan net bir tarih verilemediğini dile getiren Apple yetkilileri, hem seri üretimlerde, hem de tedarik aşamalarında yaşadıkları sorunların çıkış tarihini sürekli ertelettiğini ifade etmiştir.

iPhone 8 tasarımı için özel olarak üretilen bazı parçalar nedeni ile seri üretimin bir türlü başlayamadığını ifade eden yetkililer, Eylül ayında yapılacak lansmanın Ekim, Kasım aylarına dahi sarkabileceğini ifade etmiştir. Bu programın iPhone 7s satış tarihine herhangi bir etki etmediğini, sorun kaynağının tamamen iPhone 8 ile ilgili olduğunu ifade etmiştir. Bu nedenden dolayı Eylül ayında satışa çıkacak olan iPhone 8 sadece sınırlı sayıda olacağı paylaşıldı. Daha fazla beklemenin satış rakamlarına büyük oranda eksi bir imaj oluşturacağını, Samsung S8 satışları başlamışken bu denli bir bekleyişin insanların tercihlerini değiştirebileceği ifade edilmiştir.

Herhangi değişiklik göstermeyen sadece adında bir değişikliğe gidilmiş olan iPhone 7s modelinin ise bu rekabet piyasasından olumsuz etkileneceğini ifade eden analistler, bu yıl firmalar tarafından oldukça üst segmentte cihazların piyasa sürüldüğünü hatırlatmaktadır. Daha önceden yapılan paylaşımla 110 milyon satış rakamına ulaşması beklenilen iPhone 8 için bu gecikmeler ortalama 20 milyon kullanıcının kararını değiştirecek gibi görünüyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.