Reklam Alanı
Apple 0

iPhone 9’dan İlk Bilgiler Geldi!

iPhone 9’dan İlk Bilgiler Geldi!

Teknoloji Dünyası son zamanlarda iPhone 8 ile ilgili gelişmeleri konuşurken bugün basına sızdırılan bazı bilgiler iPhone 9 ile ilgili detayların ortaya çıkmasına neden oldu. Apple, bu yıl piyasaya sürülecek olan akıllı telefonun üretimleri ile ilgilenirken geliştirici ekipler önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek akıllı telefon ile ilgili detayları paylaşmaya başlamış gibi görünüyor.

Bilindiği üzere Apple geçtiğimiz yıl Samsung ile bir ekran anlaşmasına girmişti. Apple için OLED ekran üretimi yapacak. Bu ekranların iPhone 8 tasarımlarına yetişemediği için birçok kişi gelecek yıl piyasaya sürülecek modeller için planlandığını düşünmekte. henüz İphone 8 tanıtımı için 3 ay gibi bir süre olması birçok kişinin kafasını karıştırmakta. Son günlerde o kadar çok dedikodu dolanmaya başladı ki birçok kişi önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek model için iPhone 9 ismini dahi vermiş durumda. Ama ortak olarak düşünülen ön görü yeni model telefonların OLED ekran teknolojisine sahip olacağı ile ilgilidir.

Yapılan araştırmalar sonucunda iPhone 9 yine aynı şekilde 2 farklı model ve boyutlandırma ile piyasa sürülecek. Normal modelin boyutunun 5,28 inç, Plus modelinin ise 6,46 inç olacağı düşünülmekte. Ekranlar tamamen yeni nesile uygun OLED olarak üretileceği ifade edilmekte. Bu kadar net bilgilerin olması bazı sızıntı iddialarının da ortaya atılmasına neden olmakta.

Samsung ile yapılan ekran anlaşması şu an için 70 milyon adet ile sınırlandırıldığı ifade edilmekte. Yakın bir zamanda siparişin 200 milyona kadar çıkacağı söylentisi ile Apple’ın büyük bir ekran değişikliğine gideceğini işaret etmekte. Bakalım öncelikle iPhone 8 tasarımı nasıl olacak?

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.