Reklam Alanı
Apple 3

iPhone Türkiye Garantisi İçin Şok Gelişme!

iPhone Türkiye Garantisi İçin Şok Gelişme!

Yurt dışından getirilen Apple ürünleri için uygulanan global garanti üzerine getirilen değişiklik adeta şok etkisi yarattı. Türkiye’de satılan iPhone ve iPad modelleri Apple tarafından 2 yıl garantili bir şekilde satılırken yurt dışından gelen ürünler için sadece belirli bir süre için global garantinin geçerli olduğu biliniyordu. Bu garanti türü, bugün yapılan düzenlemeler sonucunda maalesef kaldırılarak birçok kişinin tepki göstermesine neden oldu.

Son zamanlarda birçok kişi ülkemizdeki yüksek fiyat politikası nedeni ile birçok Apple ürününü neredeyse yüzde elli indirimli bir şekilde yurt dışından temin etmekte idi. Garanti imkanının olması nedeni ile tercih edilen bu yöntem bugün itibari ile sona erecek gibi görünüyor. Özellikle SİM kart desteği olan ürünler için geçerli olan bu durum için garanti servisleri hiç bir şekilde yardımcı olmayacak. Bu tür telefonların arızaları yetkili servisler tarafından ücret karşılığında yapılacağı haberi birçok kullanıcı derinden üzmüştür.

Bu kararın verilmesine neden olan etkenin Apple Türkiye satışlarının giderek düşmesine bağlayan kişilerin sayısı giderek artmaktadır. Ayrıca Türkiye’den alınan iPhone  için garanti işlemi sırasında değişim kararı verildi ise yeni gelen ürünün kesinlikle BTK ya bildirilmesi gerekmektedir. Bildirilmeyen cihazlarında garanti dışı olması bu kararın ne kadar saçma olduğunu göstermektedir. Konu hakkında resmi açıklanın henüz yapılmaması bazı kullanıcılar tarafından halen bir umut durumu olarak görülmektedir. Bu karar bize göre tamamen para tuzağından ibarettir. Sizlerde konu hakkındaki görüşünüzü yorum alanından bildirebilirsiniz.

{phantaso}

“iPhone Türkiye Garantisi İçin Şok Gelişme!” üzerine 3 yorum

  1. Mustafa dedi ki:

    Bu gelişme tamamen maddi kazançları artırmak üzerinedir. satılan yüksek fiyatlı iPhone modelleri tabi ki de ülkemizden alınmalı yoksa nasıl para kazanacak bu Apple?

  2. Cihan dedi ki:

    iPhone satışları son bir yılda ciddi oranda düşüklük yaşadı. Birçok kişi Arabistan, Fransa ve Almanya gibi ülkelerden alımlar yapması bu kararların verilmesinde etkili olmuştur.

  3. Muhammed dedi ki:

    Geçen yıl Almanyadan satın almış olduğum iPhone 6 modeli var. Artık garantisi olmayacak ise bu telefonu kullanmammın bir anlamı kalmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.