Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 0

iPhone’da Konum Paylaşma İşlemi Nasıl Yapılır?

iPhone’da Konum Paylaşma İşlemi Nasıl Yapılır?

Konum paylaşma günlük yaşantıyı kolaylaştıran insanların birbirini bulmasını kolaylaştıran uygulama olarak bilinmektedir. Konum bulma iPhone telefon veya tablet benzeri aygıtlarda biraz daha gelmiş durumdadır. iPhone bu işi oldukça iyi yapmaktadır öyle ki aile paylaşımı özelliği kullanarak ailenizden kişiler veya iPhone’ umu bul uygulaması ile aile bireylerinin kayıp aygıtlarını bulmada oldukça faydalı olacaktır telefonunuz çalındığında veyahut kayıp olduğunda kolayca bulabilirsiniz kullanıcı kolaylığı sağlayan konum paylaşımı hem kişisel kullanım hem de arkadaş aile veya akraba gibi yakınlarla yapılacak konum paylaşımında kullanıcılara rahatlık sağlayacaktır.

Kullanıcı için bir pusula olan bu uygulama aile, akraba ve küçük aile bireyleri ev, iş yeri gibi tarifi zor olan konumların tarife gerek kalmadan konum paylaşılarak daha kolay bir şekilde bulunması oldukça kolaylaşacaktır. iPhone diğer telefon markalarına göre eşsiz ve benzersiz bir işlem kolaylaştırma etkinliğine sahiptir. Şuan global bir dünya üzerinde yaşıyoruz ve zaman biz insanlar için önemlidir işte iPhone kullanıcıları zamandan tasarruf etmek için iPhone tercih etmektedir.

Aile İçi Konum Paylaşımı Nasıl Yapılır? 

Konum paylaşımı için izlenmesi gereken yol şu şekildedir. Aile düzenleyicisi ya da aile paylaşım ayarlarına gidilir ve konum paylaşma özelliği ayarlanır. Paylaşım özelliği açıldıktan sonra aile düzenleyicisinden konumu aile grubundaki herkese paylaşılır. Sonrasında bütün aile üyelerine, konum paylaşılır. Konum paylaşmayı onayladıktan sonra aile üyeleri arkadaş bul ve mesajlar da konumunuzu görebilir duruma gelir ve sizde onları görebilirsiniz. Bu şekilde kullanıcı kolaylığı sağlanır.

Konum Paylaşma Nasıl Yapılır?

Öncelikle konum paylaşma ayarlarına gidilir. Daha sonrasında adınız yazan kısma tıklanır ardından aile paylaşımına gidilir. iOS 10.2 veya önceki sürümleri için ayarlar tıklanır. Sonrasında iCloud’a gidilir. Hemen ardından konum paylaş şuradan kısmına dokunulur. Paylaşmak istediğiniz aygıt seçilir.

 

 

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.