İphone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

iPhone’umu Bul Nasıl Kapatılır?

iPhone’umu Bul, iPhone kullanıcıları için geliştirilen güvenlik uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde telefonunuz nerede olursa olsun kuşkulanmadan sıkıntıya girmeden telefonunuzu bulabilirsiniz. Telefonunuz çalınması durumunda bu uygulama sayesinde telefonunuzu kimin aldığını nerede olduğunu bulabilirsiniz. Telefonunuzdan iCloud hesabı ile giriş yaparak daha sonrasında şifreniz ile bu uygulamayı gerçekleştirmiş olursunuz. Gerçekleşen bu işlem sonunda siz ve şifrenizi bilenler dışında telefonunuza kimse erişim sağlanamaz. Bu güvenlik önlemi sizin şifrenizi bir başkasına vermeniz durumunda devre dışı bırakılabilinir. Şifreyi bilen bir başka kişi bu güvenlik durumunu kapatarak telefonunuz ile olan erişimi kapatabilir. Bundan sonra telefonunuzun nerede olduğunu bilmeniz mümkün olmayacaktır. Çünkü çıkış yapılan iCloud hesabı sonrasında telefonda size ait ne varsa silinmiş olacaktır. Böylece telefona istenilen başka bir konum yüklenebilmektedir. Bu yüzden şifrenizi bir başkası ile paylaşmamanız sizin güvenliğiniz açısından önemlidir. Güvenlik şifresi kimsenin tahmin edemeyeceği bir şifre olmalı. iPhone’umu kapatmak telefonun servise, garantiye verilirken yapılan bir işlemdir. Sizin şifrenizi servise verdiğiniz kişiler bilmediği için herhangi bir işlem yapamayacaklardır. Bu yüzden telefonunuzu garantiye ya da servise gönderilen bu özelliği kapatmanız gerekir. Aksi takdirde telefonunuz tekrar size geri gönderilir. Siz iCloud hesabını kapatıp tekrar göndererek telefonun yapılmasını sağlamak için ilk adımı gerçekleştirmiş olursunuz. Bunu eğer kendi telefonunuz kullanılabilir durumda ise o telefondan ya da başka bir telefondan, cihazdan ya da bilgisayardan arama motoruna giriş yaparak kapatabilirsiniz.

iPhone’um Bul Kapatmak

Giriş yaptığınız arama motoruna iPhone’um bul yazarak çıkan Apple sayfasına giriş yaptıktan sonra sayfada yazılı olan iPhone’um bul’a tıklayınız. Daha sonra telefonu kullanmak için giriş yaptığınız iCloud hesabınız ve şifrenizi girerek tamam seçeneğine tıklayarak iPhone’umu bulu kapatmış olursunuz. Böylelikle iPhone’umu bul nasıl kapatılır işlemi gerçekleşmiş olur.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com
www.teknolojice.com yurtdışı alışveriş fırsatlarını takip edebileceğiniz ve bununla ilgili ipuçlarını bulabileceğiniz bir sitedir. Herhangi bir ürün satışı yapılmamaktadır.. We are a participant in the Amazon Services LLC Associates Program, an affiliate advertising program designed to provide a means for us to earn fees by linking to Amazon.com, Amazon.de and affiliated sites. Amazon and the Amazon logo are trademarks of Amazon.com