Reklam Alanı
Akıllı Telefon 3

Kirin 950 Snapdragon’dan Daha Güçlü!

Kirin 950 Snapdragon’dan Daha Güçlü!

Çin’in yükselen devi Huawei’nin imzasının yer aldığı yepyeni yonga seti olan Kirin 950, sızıntı haber kurbanı olmaktan kurtulamıyor ve ardı arkası kesilmeyen bir haber akışı bizlere eşlik ediyor.

Geçtiğimiz günler de Mate 8 cihazına ait olduğu hakkında iddia niteliğindeki haberler internet ortamında yer alırken; yonga setinin GFXBench raporlarının da yayımlanması da, Kirin 950’nin performansı hakkında bizlere bilgi veriyordu. Nihayet bu iddia niteliğindeki haberlerden sonra daha net bazı bilgiler elimize ulaştı ve Kirin 950’ye ait olan tüm özellikler de gün yüzüne çıktı. Yonga setinin içerisinde 4 adet 2.53 Ghz hızında çalışan 1-72 ve 4 adet 1.8 Ghz saat hızında çalışan A-53 çekirdek yer alıyor.

TMSC’nin 16 nm mimarisine dahil olarak üretilen Kirin 950, Mali-T990MP4 grafik birimini barındırıyor ve LTE Cat.6 modemine sahip olarak karşımıza çıkıyor. Sesli arama ve müzik kalitesinde çıtayı bir adıma daha yukarıya taşıyan Huawei, VolTE üzerinden ses desteği sağlıyor. Ayrıca Huawei üretmiş olduğu bu yonga setinde Snapdragon’u çoklu çekirdek testinde mağlup ederek, gözleri üstüne çekmeyi de başarıyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Kirin 950 Snapdragon’dan Daha Güçlü!” üzerine 3 yorum

  1. Eren dedi ki:

    İyi güzelde bataryayı çok sömürür gibi geliyor bana.

  2. sedat dedi ki:

    bence de snapdrogon sadece marka olrak akılda kalan bir firma daha güçlüğ sistemlerde var yeterki ısınma sorunu olmasın…

  3. mahmut dedi ki:

    Kirin 950 yonga setine sahip olacağı söylenen Huawei Mate 8’i merakla bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.