Klavye Nasıl Temizlenir ?

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Klavye Nasıl Temizlenir ?

Yağlı eller, masa başında yenilen yemekler, tozlar, dökülen içecekler sayesinde en çok kirlenen parçalardan biride klavyedir. Bu yazımızda klavye nasıl temizlenmeli onu anlatacağız.  Klavyemizin tuşlar arasından giren parçalar ve tozlar mikroplar için çok güzel bir yaşam alanını oluşturur. Bu yazımızı dizüstü ve masaüstü olarak iki grupta inceleyeceğiz.

Masaüstü Bilgisayar Klavyeleri

Temizliğe başlarken ilk önce elektrik ile bağlantılı tüm kabloları fişten çıkarın. Klavyenizi açtığınız bir bez ve ya mendil üzerine ters çevirip arkasından yavaşça her bölgesine vurun.  İçindeki küçük parçalar bu şekilde çıkmış olacak. Donanım bilginizde kendinize güveniyorsanız klavyenizin vidalarını söküp daha detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Geri toplamak önemli tabi ki de.

Dizüstü Bilgisayar Klavyeleri

Dizüstü bilgisayar klavyelerinin tuşlarının arası genelde kapalıdır ya da masaüstüne göre daha az aralıktır. Bu yüzden daha az kirlenir.  Teknoloji mağazalarında satılan spreylerden alıp mikro fiber bezin üzerine sıkıp temizleyebilirsiniz. Ayrıca tuşlar tek tek sökülebildiğinden tek tek çıkarıp temizleyebilirsiniz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. mia dedi ki:

    klavye temizlemek zaten basit ters çevir altına vur taktiği yada elektrikli süpürge ile bunu yapmak mümkün en etkilisi

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com