Reklam Alanı
Reklam Alanı
Nasıl Yapılır? 41 1

Klavye Nasıl Temizlenir ?

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Klavye Nasıl Temizlenir ?

Yağlı eller, masa başında yenilen yemekler, tozlar, dökülen içecekler sayesinde en çok kirlenen parçalardan biride klavyedir. Bu yazımızda klavye nasıl temizlenmeli onu anlatacağız.  Klavyemizin tuşlar arasından giren parçalar ve tozlar mikroplar için çok güzel bir yaşam alanını oluşturur. Bu yazımızı dizüstü ve masaüstü olarak iki grupta inceleyeceğiz.

Masaüstü Bilgisayar Klavyeleri

Temizliğe başlarken ilk önce elektrik ile bağlantılı tüm kabloları fişten çıkarın. Klavyenizi açtığınız bir bez ve ya mendil üzerine ters çevirip arkasından yavaşça her bölgesine vurun.  İçindeki küçük parçalar bu şekilde çıkmış olacak. Donanım bilginizde kendinize güveniyorsanız klavyenizin vidalarını söküp daha detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Geri toplamak önemli tabi ki de.

Dizüstü Bilgisayar Klavyeleri

Dizüstü bilgisayar klavyelerinin tuşlarının arası genelde kapalıdır ya da masaüstüne göre daha az aralıktır. Bu yüzden daha az kirlenir.  Teknoloji mağazalarında satılan spreylerden alıp mikro fiber bezin üzerine sıkıp temizleyebilirsiniz. Ayrıca tuşlar tek tek sökülebildiğinden tek tek çıkarıp temizleyebilirsiniz.

Amazon Hediye Çeki
Amazon Hediye Çeki

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Klavye Nasıl Temizlenir ?” üzerine 1 yorum

  1. mia dedi ki:

    klavye temizlemek zaten basit ters çevir altına vur taktiği yada elektrikli süpürge ile bunu yapmak mümkün en etkilisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir