Klavye Nasıl Temizlenir ?

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Klavye Nasıl Temizlenir ?

Yağlı eller, masa başında yenilen yemekler, tozlar, dökülen içecekler sayesinde en çok kirlenen parçalardan biride klavyedir. Bu yazımızda klavye nasıl temizlenmeli onu anlatacağız.  Klavyemizin tuşlar arasından giren parçalar ve tozlar mikroplar için çok güzel bir yaşam alanını oluşturur. Bu yazımızı dizüstü ve masaüstü olarak iki grupta inceleyeceğiz.

Masaüstü Bilgisayar Klavyeleri

Temizliğe başlarken ilk önce elektrik ile bağlantılı tüm kabloları fişten çıkarın. Klavyenizi açtığınız bir bez ve ya mendil üzerine ters çevirip arkasından yavaşça her bölgesine vurun.  İçindeki küçük parçalar bu şekilde çıkmış olacak. Donanım bilginizde kendinize güveniyorsanız klavyenizin vidalarını söküp daha detaylı bir temizlik yapabilirsiniz. Geri toplamak önemli tabi ki de.

Dizüstü Bilgisayar Klavyeleri

Dizüstü bilgisayar klavyelerinin tuşlarının arası genelde kapalıdır ya da masaüstüne göre daha az aralıktır. Bu yüzden daha az kirlenir.  Teknoloji mağazalarında satılan spreylerden alıp mikro fiber bezin üzerine sıkıp temizleyebilirsiniz. Ayrıca tuşlar tek tek sökülebildiğinden tek tek çıkarıp temizleyebilirsiniz.

Bu yazı 603 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. mia dedi ki:

    klavye temizlemek zaten basit ters çevir altına vur taktiği yada elektrikli süpürge ile bunu yapmak mümkün en etkilisi

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan
Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

tercüme

oyunlar

Teknoloskop

Cs Go İndir