Reklam Alanı
Teknoloji 2

Konsollar Yine Mi Hezimete Uğrayacak?

Konsollar ile PC platformu arasında devam eden yoğun savaşta kim galip olacak? PC platformu liderliğini sürdürmeyi başarabilecek mi?

YENİ NESİL KONSOLLAR FARK YARATACAK MI?

Bilindiği üzere şu günlerde yeni nesil konsollar olan Playstation 4 Neo ve Xbox One S’nin ne zaman çıkacağına, PC platformundan daha iyi bir seviyede olup olmayacağına ilişkin oldukça fazla sayıda yorum, topic var. Uzun zamandır grafik hususunda PC platformunun konsollara göre oldukça önde olduğu bilinen bir gerçek. Sahip olunan grafik kartlarının inanılmaz gelişmişliği, PC platformunun işlemci, donanımlarının devam eden istikrarı ve kuvveti oyun konsollarının PC platformundan grafik anlamında genelde geride kalmasını gözler önüne seriyor. Özellikle Nvidia tarafından PC platformu için sunulan inanılmaz ekran kartları oyun konsollarını zor durumda bırakmaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte de bu durum değişmeyecek gibi çünkü AMD ve Nvidia tarafından oldukça güçlü yeni nesil iki ekran kartı daha geldi. Bu ekran kartları oldukça yüksek çözünürlüklerde oyunları full ayarlarda çalıştıracak güçte olduğundan oyun şirketlerinin de içini rahatlattı.

 

Emre Bey {Emre}

“Konsollar Yine Mi Hezimete Uğrayacak?” üzerine 2 yorum

  1. Harun dedi ki:

    Konsollar grafik olarak pc karşısında her zaman ezilir. Ama bir konsol 1200 tl iken, iyi bir oyuncu pc toplamak 5000 tl yi gecebilir. Bu da konsolların avantajıdır.

  2. Mehmet i dedi ki:

    Konsolları yeri ayrı oyunlar konsollarda daha iyi oynanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.