Reklam Alanı
Teknoloji 2

Kral Ünvanı Artık Google Chrome’un !

Tarayıcılar arasında uzun bir zamandır çok yoğun bir rekabet söz konusu. Ancak bu rekabette 1990’lı yıllardan bu yana kadar genelde İnternet Explorer tarayıcısı üstün gelmeyi başarmıştı. Çünkü Microsoft, dünyanın en yaygın bilgisayar yazılımı olan Windows’ta İnternet Explorer’ı varsayılan tarayıcı olarak sunmaktaydı ve bu durum tarayıcılar arasında İnternet Explorer’ın çok daha fazla kullanılmasına neden oluyordu. Ancak İnternet Explorer’ın bitmek tükenmek bilmeyen hataları, kasmaları artık yeni bir internet tarayıcısının liderlik konumuna yükselebilmesine sebebiyet verdi.

GOOGLE CHROME LİDER !

Yapılan araştırmalar sonucunda şuan da dünya üzerinde en  fazla kullanılan internet tarayıcısının Google Chrome olduğu ortaya çıktı. Açıklanan verilere göre Google Chrome ile İnternet Explorer oranları birbirlerine son derece yakın. Bu bize Google Chrome’un İnternet Explorer’ın kullanım oranlarını yeni yeni geçtiğini gösteriyor. Google Chrome’un bu başarısı uzun süre devam edecek gibi gözüküyor çünkü artık Microsoft , İnternet Explorer’ı kaderine bırakıp Microsoft Edge’e yöneldi. Microsoft’un bu yeni gelişmenin ardından atacağı adımlar büyük merak konusu.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNDEN DAHA FAZLA GELİŞME İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Kral Ünvanı Artık Google Chrome’un !” üzerine 2 yorum

  1. Mehmet dedi ki:

    Chrome çok iyi çıkış yaptı lider olacağı belliydi. Microsoft da artık Edge tarayıcısı ile bir yerlere gelmeye çalışacak.

  2. Taner dedi ki:

    Win 10 öncesi sürümlerde kurar kurmaz google chrome indiriyorduk, edge bunun önüne bayağı geçmiş gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.