Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

Kredi Kartı Taksidiyle Telefon Alma Yasağı Kalkıyor !

Elimize ulaşan bilgilere göre kredi kartı taksidi şeklinde akıllı telefon satın alma yasağı resmen kalkıyor !

Bilindiği üzere günümüzde hemen hemen her tüketici kredi kartı ile alışveriş imkanına başvuruyor. Kredi kartı ile alışveriş son derece rahatlatan bir çözüm olarak gözüksede uzun vadede tüketicilerin canını yakıyor. Bu yüzden ve aynı zamanda kredi kartı taksidi ile alışverişin cari açığa neden olduğu gerekçesiyle iki yıldır kredi kartı taksidiyle bazı akıllı telefonların alınması söz konusu değildi. Getirilen bir yasak ile beraber artık kredi kartı taksitlerine bölünerek akıllı telefon sahibi olma devri kapanmıştı. Ancak kerdi kartı taksidi şeklinde akıllı telefon alışverişinin önü tekrar açılıyor !

MOBİSAD BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi tarafından kredi kartı taksitleri ile akıllı telefon alınmasının önünü açacak bir açıklama yapıldı. Sinan Ekşi yapmış olduğu açıklamada kredi kartı taksitleri ile akıllı telefon alışverişinin tekrar aktif olması için ciddi çalışmaların olduğunu belirtti ve bu yönde oldukça fazla olumlu görüşün söz konusu olduğunu kaydetti. Bazı alanlarda söz konusu olan kredi kartı taksidi yasağının giderek artan cari açığın önüne geçmek amacıyla ortaya çıktığını ancak şu günlerde bu yasağın kaldırılması ile ilgili çok ciddi çalışmaların olduğunu kaydeden Ekşi, akıllı telefon satışlarındaki kredi kartı taksidi seçeneklerinin 4 aya hatta 6 aya çıkarılmasının planlandığını ifade etti.

%20 ORANINDA AZALMA VAR !

MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi tarafından yapılan açıklamaya göre getirilen yasağın ardından iki yıllık süre içerisinde akıllı telefon satışlarında tam %20 gibi çok ciddi bir oranda azalma olduğu öğrenildi. Bu azalmanın sebebinin kesinlikle doğrudan tüketici kredisi yönündeki engeller ve getirilen bazı yasaklar olduğunu ifade eden MOBİSAD Başkanı Sinan Ekşi, insanların öncelerde tüketici kredisi yordamıyla akıllı telefon aldıklarına değindi. Yasağın yurt dışı alımları son derece arttırdığına dikkat çeken Sinan Ekşi, yasakların ve tüketicinin önündeki engellerin kalkması ile beraber artık insanların daha kolay bir biçimde alışveriş yapabileceğini ve yurt içi satışlarda ciddi bir artışın söz konusu olabileceğini kaydetti. Bu hususta alışveriş severlere bürokrasi yönünde de kolaylık sağlanmış olacak.

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.