Reklam Alanı
Teknolojice - LoL 2015 Yılında Ne Kadar Kazanç Sağladı
Oyun 0

League of Legends 2015’de Ne Kadar Kazandı?

MOBA oyun sektörünün en güçlü yapımlarından biri olmayı başaran League of Legends, Riot Games tarafından geliştirilmektedir. Her yıl açıklanan rakamlar bu sezonun bitmesiyle birlikte gün yüzüne çıktı. Rakamlara bakıldığı zaman geçtiğimiz yıla göre inanılmaz bir artış gözlemleniyor.

LoL her ne kadar daha küçük yaş grubuna hitap etse de, daha doğrusu öyle olduğu sanılsa da şuanda MOBA oyunlar pazarındaki en büyük dilimi alan oyun durumunda. Heroes of Strom ve Dota 2 gibi kendisini kanıtlamış oyunlar ile rakip konumda olan LoL, bu oyunlara göre çok çok daha fazla kazanmakta. Bu yıl açıklanan rakamlar 2013 yılına göre neredeyse 2 kat artmış durumda.

2013 yılında yaklaşık olarak 600 milyon dolara kazanç sağlayan Riot Games, 2015 sezonunun sona ermesiyle birlikte bu kazancını 1.25 milyar dolara çıkarmayı başardı. Bu başarının temel sebeplerinden bir tanesi de muhtemelen dünya çapında düzenlenen turnuvalar. Bu sezon düzenlenen dünya şampiyonasında Avrupa’nın birçok şehrini dolaşan Riot Games, bu turnuvadan inanılmaz paralar kazandı. Ve kazanmaya da devam edecek gibi görünüyor.

 

Oğuzhan Oğuzhan {Oğuzhan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.