Reklam Alanı
Teknoloji 7

LG Direct Drive Teknolojisi nedir?

Sizlere LG‘nin Çamaşır Makinelerinde yeni bir dönem açtığı Inverter Direct Drive ( kayışsız ve fırçasız motor ) sizler için inceledik

Inverter Direct Drive kısaca DD motor olarak geçen ve bu teknojisini 6 Motion yani 6 farklı hareket ile birleştirerek klasik çamaşır makinelerine fark açmış bulunmakta. 6 motion nedir, bildiğimiz klasik kayışlı çamaşır makineleri sağa veya sola çevirerek yıkama yapar, fakat LG’nin Direct Drive (DD) Motor teknolojisi sayesinde 6 Motion ( 6 farklı hareket ) ile yıkama yapabiliyor.

Teknolojice-LGDirectDrive-2

Bunu açıklayacak olursak dövme, çitileme, filtreleme, hassas çevirme, çalkalama, döndürme olarak 6 farklı şekilde kıyafetlerinizi yıkama yapabilmektedir.

Teknolojice-LGDirectDrive-4

Klasik Çamaşır makineleri kayış sistemi kullandığından dolayı, bu tip makineler bu işlemleri yapamaz çünkü kayış sistemi ani dönüşlerde sıyrılma yapar.

Direck Drive motor.Yıkama bölümünün merkezine konuşlanmış motor eski bilindik ve sorun çıkaran kayış kasnak sistemini ortadan kaldırıyor. İç genişlik artığı gibi daha az titreşimle daha sessiz çalışıyor. Avrupanın en büyük teknik ve bilimsel kurumlarından biri olan VDE tarafından test edilen LG Direck Drive motor o kadar güvenilirki 20 yıllık kullanım ömrü sunmaktadır.Bu yüzden LG size DD teknolojisini kullandığı makinelerinde 10 yıl motor garantisi vermektedir.

Bu makineler sayesinde artık kıyafetleriniz daha temiz ve hijyenik olacaktır. Evin içerisinde yer değiştiren makinelere artık son. Şundan eminiz ki komşularınızı kıskandıracaksınız.

Teknolojice-LGDirectDrive-1

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“LG Direct Drive Teknolojisi nedir?” üzerine 7 yorum

 1. bilal dedi ki:

  Pek anlayamadım direct drive teknolojisinin olayını ama hayatimiza girdikçe ögrenicez bakalim

 2. yakup dedi ki:

  ilginç bir teknoloji. Kayışlı motor yerine bu farklı tip motor geliyor.

 3. hakan dedi ki:

  söylenene göre siemens direct drive motorunu cok daha önce bulmuş…

  1. Cüneyt Kılıç dedi ki:

   Evet Siemens Öyle bir girişimde bulunmuş fakat yapamamışlar yani hiç bir zaman bitirememişler. LG bu teknolojiyi 10 yıldan daha fazladır kullanıyor ve LG “Direct Drive 6 Motion” olarak üreterek bu konuda ki patenti elinde bulundurmakta.

 4. Fırat Kara dedi ki:

  o konu öyle değil. Biraz araştırmanız gerek. Bu teknoloji bundan 10 yıl önce de vardı. Lg sadece bunu yeni bir şey gibi gösterip önünüze koyuyor. Google da biraz aratırsanız ikisi arasındaki avantaj ve dezavantajları rahatça anlarsınız. Direct Drive daha iyidir demek şu aşamada yerinde olmaz.

 5. birol açıkgöz dedi ki:

  artık eski çamaşır makinasının motorunu arabaya takamıcaz…

 6. enver dedi ki:

  makinayı aldık dediği yıkamayı yapmıyor makinada yıkar diye işareti var mail yolu ile müracat yaptık ama servisi ilgilenmiyor beni en yakın servise git sor diyor. http://www.teknosa.com/urunler/115020685/lg-f12b8qdp-1200-devir-7-kg-camasir-makinesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.