Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

LG G6 Neden Sönük Kaldı

LG G6 İnceleme

Son zamanlarda çıkardığı amiral telefonlarla kullanıcıların büyük beğenisini kazanan LG yeni bir model çıkarmaya karar vermişti. Yayınlanan test sonuçlarında pek çok eksiklikler goze çarpmıştı. Piyasaya çıkmadan önce özellikleri nedeniyle eleştirilen bir telefon olan LG G6, piyasaya çıktıktan sonra eleştirileri gölgede bıraktı. SnapDragon821 işlemcisi nedeniyle bu eleştiriler gelmişti fakat kullanıcıların büyük çoğunluğu cihazdan memnun kaldığını belirtiyor.Peki;LG G6 neden sönük kaldı?

Öncelikle belirtelim benim etrafımda pek LG G6 kullanan yok peki sizin var mı?

 

LG G6 Özellikleri

LG’nin yeni amiral gemisinde ilk defa suya ve toza dayanıklılık seçeneği geldi. Tasarım konusunda G6’nın diğer modellere göre daha gelişmiş bir seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Baştan aşağı değişen bir ekran kasa oranı ile kullanışın kolaylaştığını söyleyebiliriz. 7.4mm ile kalın bir telefon olduğunu söyleyebiliriz. Telefonun üst tarafında 3.5mm kulaklık girişi ve mikrofon bulunmakta.

LG G6 Tasarım

Apple ve Samsung’la kıyaslarsak hoparlör konusunda bir tık geride kaldıklarını söyleyebiliriz. Özellikle Iphone 7 ve Samsung Galaxy S8’de bulunan stereo hoparlör maalesef LG G6’da mevcut değil. Ses kısma ve açma tuşlarının önceki modellere göre daha ince olduğunu söyleyebiliriz. LG G6 Tasarım konusunda bir diğer gözümüze çarpan durum ise G5’teki plastik hissi ortadan kalkmış durumda. Bu modelin ekran boyutu 5.7” görüntü ve çözünürlük oranı oldukça iyi diyebiliriz. Arayüz geliştirmesi yapan LG diğer modellere göre çağ atlamış diyebiliriz. Kullanıcı yorumlarına göz gezdirdiğimizde ise telefonun fiyatının özelliklerine göre fazla olduğu büyük bir kitle tarafından vurgulanmış. Fakat telefona sahip olan kullanıcılar aldıkları için pişman olmadıklarını yazıyorlar. Parlaklık konusunda herhangi bir değişikliğe gitmeyen LG diğer rakiplerine göre geride kalmış diyebiliriz.

LG G6 modelinin indirme ve yükleme hızı operatörlerin hızlarına göre değişmekte. Telefonun arkasında birçok rakibinde olduğu gibi 2 arka kamera bulunmakta. Bir kamera geniş açı, diğeri ise normal mercek ile ayarlanmış durumda. Balık gözü fotoğraflar çekmek için de ekstra olarak aparat kullanabilirsiniz. Özetleyecek olursak kullanıcıların memnun kaldığı fakat amiral gemi olarak gösterilerilen Iphone 7, Samsung Galaxy S8 ile kıyasladığımızda bir tık geride kalıyor.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.