Reklam Alanı
LG 2

LG G6’nın Piyasaya Çıkış Tarihi Belli Oldu

LG G6’nın Piyasaya Çıkış Tarihi Belli Oldu

27 Şubat Dünya Mobil Kongresinde tanıtımı yapılan LG G6’nın piyasa çıkış tarihi belirli oldu. Hakkında birçok tahinlerin yapıldığı amiral gemi için ise yine tahmini bir çıkış tarihi belirlenerek kullanıcıların merakı kısmen de olsa giderilmiştir. Alınan bilgiye göre satışların ABD üzerinde 7 Nisan tarihinde başlayacak olması birçok kişide büyük bir heyecanın oluşmasına neden olmuştur. LG genellikte stratejileri ile eleştirilen bir firma olduğunu bilmekteyiz. Bu satışta uyguladığı stratejiler ile yine büyük eleştirilere maruz kalacak gibi görünüyor.

ABD için 7 Nisanda başlayacak olan G6 modellerinde sınırlandırılma getirilmiş gibi görünmekte. Resmi olarak yapılan açıklama göre Beyaz renk tasarımının ABD içerisinde kesinlikle satışa sunulmayacak olması kullanıcılarda büyük tepkilerin oluşmasına neden olmaktadır. Bir başka durum ise cihazın Güney Kore’de 9 Mart tarihinde başlayan satış durumu olduğu belirtilmektedir. Şuan birçok Güney Koreli cihazı satın almış, testlerini yaparken ABD tam bir ay sonra cihaza kavuşacak olması kullanıcılar tarafından iç hoş görülmemiştir.

LG, uyguladığı bu tür taktikler ile gerçek anlamda müşterilerini soğutmaktadır. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen G5 modellerinde de benzer durumların uygulanması satışlara yansımış olup hedeflene tutarların oldukça aşağısında bir tablo ile karşılaşılması durumun netliği hakkında bilgi vermektedir. Son zamanlarda yapılan yorumlar G6 için de hedeflenen satış rakamların ulaşılamayacağı yönünde olsa da LG yeni amiral gemisinden oldukça umutlu görünmektedir.

{phantaso}

“LG G6’nın Piyasaya Çıkış Tarihi Belli Oldu” üzerine 2 yorum

  1. Ege dedi ki:

    Ülkeler arasında çıkış tarih farkının olması gerektiğini düşünmekteyim. Beyaz renk konusunda ise şirketin bir planı vardır

  2. Kağan dedi ki:

    LG G6 bu şekilde viral reklamlar çevirerek telefonun satış rakamlarını artıracak gibi görünüyor. Olmaması gereken bir durum, yakışmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.