Reklam Alanı
LG 0

LG K3 Satış Fiyatı Ne Kadar?

LG K3 akıllı telefonu satış fiyatı ne kadar? LG K3 Türkiye’ye gelecek mi? LG K3 ile ilgili ayrıntılar…

Bilindiği üzere akıllı telefon dünyasında sürekli yeni gelişmeler yaşanıyor ve ünlü şirketler birbirlerine karşı üstünlük kurabilmek amacıyla var güçleriyle savaşıyorlar. Amansız yarışta hep dikkat çekmiş bir şirket olan LG, pazarın giriş, orta , üst segment şeklinde bölünmüş bölümlerinde giriş segment alanında kendisine yer arıyor. LG tarafından daha önce duyurusu gerçekleşmiş ve özellikleri belli olmuş olan LG K3 akıllı telefonunun Avrupa’da resmen satışa sunulduğu bilgisine ulaşıldı. Giriş segment alanında bir cihaz olarak karşımıza çıkan LG K3, Avrupa’da satışa sunulduğu fiyat ile son derece dikkat çekti. LG K3’ün Avrupa’da şuan da 70 Euro üzerinden satışta olduğu bilgisine ulaşıldı.

TÜRKİYE FİYATI

LG K3 akıllı telefonunun Avrupa’daki fiyatı 70 Euro, ülkemizde hemen hemen 230 TL’ye karşılık gelmekte. Ancak hemen sevinmeyelim; Çünkü ülkemizde akıllı telefon ürünlerine çok ciddi vergilendirmeler uygulanıyor. Bu yüzden dolayı ürünün en az 350-400 TL’den ülkemizde satışa çıkması bekleniyor. Yine de bu söz konusu rakamın giriş segment akıllı telefonlara göre bile gayet iyi düzeyde olduğunu söylememiz mümkün.

4G BAĞLANTI DESTEĞİNE SAHİP

LG K3 akıllı telefonu ülkemize gelirse son derece dikkat çekecektir çünkü ürün düşük fiyatına rağmen 4G veri bağlantısı desteklemekte.

ANDROİD MARSHMALLOW

LG K3 Android Marshmallow yazılımı ile piyasaya sürülecek. Ürünün sonradan Nougat güncellemesi alıp almayacağı ise şuan için bilinmiyor.

RAM VE DEPOLAMA

Üründe 1 GB RAM bulunmakta ve bunun yanında dahili depolama kapasitesi olarak kullanıcılara 8 GB alan sunulmakta. Ürünün MicroSD desteği olduğundan daha sonra alanını harici bir kart ile arttırabilirsiniz.

BATARYA ÖZELLİKLERİ

LG K3 telefonunun bataryası 1940 mAh şeklinde.

EKRANI BİRAZ UFAK

LG K3 akıllı telefonunun fiyatının bu kadar düşük olmasının başlıca sebebi belki de ekran özellikleri; Ürünün ekranı 4.5 inch büyüklüğünde. Günümüzün akıllı telefonlarına göre ufak bir ekrana sahip olan LG K3 aynı zamanda ekran çözünürlüğü olarak 480x854p şeklinde.

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.