Reklam Alanı
Akıllı Telefon 0

LG V20’nin Avrupa Versiyonu: LG V20 S

LG V20 S

Dünyanın en ünlü telefon üreticilerinden biri olan LG, yeni amiral gemisini tanıttı. LG V20 S adlı telefon, yapılan lansman ile geçtiğimiz günlerde meraklılarıyla buluştu. Oldukça ilgi gören ve son derece dikkat çeken telefonlardan biri olan V20 S, akıllı telefon kategorisinde devrim yaratacak nitelikte bir telefon olacağa benziyor. Yapılan lansmanda ise,LG’nin yeni amiral gemisine büyük bir ilgi vardı. Bu ilginin sadece lansmanla sınırlı kalmayacağını düşündüğümüz için sizlere LG V20 S genel analizini, tüm detaylarını ve teknik özelliklerini anlatan kapsamlı bir yazı hazırladık. Bu yazımızda aklınızda herhangi bir soru işaretinin kalmayacağını düşünüyor ve hemen yazımıza başlıyoruz.

LG V20 Özellikleri

 

LG’nin yeni amiral gemisi olarak karşımıza çıkan LG V20 S geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen v serilerine göre oldukça büyük farklar ortaya çıkarıyor diyebiliriz. LG V20 S, LG’nin V20 modelinin Avrupa’da satışa çıkacak modeline verilen isim. Telefona bakıldığı zaman ekran çerçevesi kısmının son diğer modellere göre daha da daraltıldığını görebilmek mümkün. Bunun yanı sıra telefon köşelerinin daha da kavislenerek tasarlanması, yeni amiral gemisinin daha sempatik ve daha şık görünmesine olanak sağlamış. Bu detay ile V20 S görünüm açısından son derece kibar bir yapıda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öte yandan telefonun 1 mm olarak daha ince tasarlanması yine muhteşem bir detay olarak karşımıza çıkıyor. Kavislerin arttırılması, ekran çerçevesinin azaltılması ve tasarım olarak daha ince bir kalıp düşünülmesi, söz konusu telefonun son derece elde tutulası ve daha kullanışlı olması konusunda oldukça önemli bir detay olmuş diyebiliriz. 174 gr. ağırlığa sahip olan LG V20 S, boyutuna göre oldukça hafif bir telefon olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. 159.7 x 78.1 x 7.6 mm.’lik boyut yapılandırılması nedeniyle elde çok büyük durmayan ve ergonomik bir kullanım sağlayan bir telefon diyebiliriz. Söz konusu telefonun alt ve üst kenarlarında bulunan silikonlar ise bu telefonun darbe, düşme ve buna benzer olaylara karşı daha da dirençli ve daha korumalı olmasına olanak sağlamış diyebiliriz. Telefonun arka kapağı ise alüminyum ile dizayn edilmiş durumda.

lg-v20

LG V20 S adlı telefonda iki ekranın bulunduğunu görmekteyiz. Büyük ekran veya ana ekran olarak da bilinen ekranın boyutu 5.7 inç olarak karşımıza çıkmakta. Bunun yanı sıra 1440  x 2560 piksel çözünürlük ile kaliteli bir görüntü sunmakta. Bu nedenle söz konusu telefonla film, video ve buna benzer çeşitli etkinlikler yapmak oldukça eğlenceli hale gelmiş diyebiliriz. İki ekranı olan bu telefonun ikinci ekranında ise birçok kısayol bulunmakta diyebiliriz. 2.1 inç ve 160 x 1040 piksel çözünürlüğe sahip olan ikinci ekran, içeriğinde ise; bildirim göstergesi, favori uygulamalar, çeşitli kısa yollar ve bu gibi birçok özellik sunuyor. Öte yandan kontrast dengesinin bir miktar daha yükseltildiğini söylemek mümkün. Parlaklığın arttırılması ve yazıların daha büyük olması yine diğer özelliklerinden biri olarak dikkat çekiyor.

LG’nin amiral gemisi olan bu telefonun Qualcomm Snapdragon 820 model işlemciyi kullandığını görmekteyiz. Bu işlemci ile son derece kaliteli ve yüksek performans sağlamakta diyebiliriz. Grafik performansının son derece güçlü olabilmesi açısından Adreno 530 GPU modeli söz konusu telefonda mevcut. Bu nedenle de grafiksel bakımdan birçok telefona göre son derece kaliteli bir imkan sağladığını söyleyebiliriz. 4 GB Ram ile dikkat çeken bu telefon bunun yanı sıra 64 GB depolama kapasitesi sayesinde sizlere bir telefondan çok daha fazlasını sağlıyor diyebiliriz. Özellikle kamerasıyla çekeceğiniz fotoğraflar için söz konusu depolama alanının oldukça yeterli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 2 TB’ye kadar destek sağlayan MicroSD kart girişi bu konuda son derece iyi bir depolama alternatifi olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bu özelliklere sahip olan bir telefondan şarj ömrünün çok uzun olması beklenmez diye düşünürken, 3200 mAh kapasiteli bataryası ile söz konusu telefonun tam anlamıyla yeterli bir batarya ömrü sağladığını söyleyebiliriz. Öte yandan QuickCharge özelliği sayesinde söz konusu bataryayı kısa süre içerisinde doldurmak mümkün. Son işletim sistemine sahip olan V20 S, Android7.0 Nougat ile farklı bir işletim sistemi deneyimi sunacak diyebiliriz. Müzik severler için ve müzik dinlerken kaliteli ses duymak isteyen kullanıcılar için birebir bir telefon olduğunu söylemek mümkün. Bang&Olufsen gibi destekleyici özellikleri sayesinde müzik çalarken oldukça doygun ve kaliteli bir ses çıkaracağından emin olabilirsiniz. Öte yandan kaliteli mikrofonu sayesinde videolarınızda veya ses kayıtlarınızda en verimli şekilde ses kalitesinden yararlanacağınızı söyleyebiliriz. Sim kart yuvasında kullanılan bir özellik olan NanoSIM kart özelliği sayesinde suya karşı dayanaklı bir kart yuvası seçeneği oldukça dikkat çekiyor. Arkasında bulunan parmak izi okuyucusu sayesinde teknolojinin büyün nimetlerini tam anlamıyla kullanıcılara sunuyor diyebiliriz.

LG V20 S

Bu özelliklerinin dışında V20 S adlı amiral gemisinin, arkada 2 kameralı seçeneği bulunmakta. Bu kameralardan biri 16 diğeri ise 8 megapiksel olarak karşımıza çıkmaktadır. 8 megapikselli olan kameranın geniş açılı çekimlerde daha fazla olanak sunduğunu söylemek mümkün. Önde bulunan 5 megapiksel geniş açılı kamera ile de kaliteli selfie imkanı sunuyor. Söz konusu telefonun 4K video özelliği sunduğunu ve bunun yanı sıra gelen verilere dayanarak görüntüde ufak kırpmalar ile titreme etkisinin en düşük seviyelere inmesine ciddi bir fayda sağlıyor. Bu da kamera severler için son derece önemli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Bu ay içinde yurt dışında meraklılarının kullanımına sunulması bekleniyor ve ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı konusunda da herhangi bir bilgi yok diyebiliriz. Fiyat olarak ise söz konusu telefonun 2800 ile 3000 TL arasında farklılık gösterebileceğini söyleyebiliriz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.