Reklam Alanı
iOS 0

Mac OS X 10 EL Capitan Duyuruldu

Apple’ın WWDC etkinliğin’de Mac sahiplerini ilgilendirecek haber; OSX Yosemite artık tarihe karışıyor ve yerini El Capitan’a bırakıyor. Pekâlâ, tanıtılan yeni işletim sistemi ile gelen yeni özellikler ve gelişmeler neler?

El hareketleri ile kontrol özelliği, bununla birlikte artık Mac üzerinde elinizle kaydırma hareketi yaparak e-postalarınızı silebileceksiniz. Arama bölümün de yapılan gelişmeler ile artık daha ayrıntılı bir arama yapabileceksiniz.

El Capitan ile gelen metal grafik oluşturma motoru sayesin de artık geliştiriciler oyunlar da daha fazla medya dosyası kullanabilecekler.Bunlar dışında söylemek gerekirse yeni işletim sistemi ile artık uygulamalar 1,4 kat daha hızlı açılıyor ve 4 kat daha hızlı PDF önizleme imkânı sunuluyor. Eski işletim sistemlerine göre %40 daha fazla Render alınabilmesi Apple’nin yazılım bakımından yine büyük bir adım attığını söyleyebiliriz.

Herkese açık beta sürümü önümüzdeki aylarda yayınlanması beklenirken final sürümü sonbahar ayında kullanıma sunulacak ve Yosemite işletim sistemini destekleyen aynı cihazlara gelecek ancak bu durumun işletim sisteminin final sürümüne kadar değişmeyeceği konusunda bir haber yok bekleyip göreceğiz.

Desteklenen Mac Modelleri
iMac, MacBook Air, MacBook, Mac mini, MacBook Pro, Mac Pro, Xserve

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.