Macbook İçin Doğru Bilinen Yanlışlar

Paylaş
 
Reklamlar
Reklamlar

Macbook İçin Doğru Bilinen Yanlışlar

 

Türkiye’deki reklam politikalarının genellikle cep telefonu üzerine yoğunlaşması sebebiyle, Apple’ın çıkarttığı Macos işletim sistemine sahip bilgisayar pek bilinmiyor ve incelenmiyor. Buna bağlı olarak da bir çok yanlış, doğruların yerine geçerek büyük bir ön yargı oluşturuyor.

 

Apple’ın neredeyse her sene yeni model sunduğu Macbook Pro, MacbookAir modellerindeki bir çok özellik, Android ve iOS işletim sistemlerindeki farklılıklar sebebiyle kullanıcılar tarafından takip dahi edilmiyor. Bunun en önemli etkisi ise Windows işletim sistemlerinde olan program kurma ve bulma işlemlerinin Macos işletim sistemli bilgisayarlarda yapılamadığının düşünülmesi.

 

Steve Jobs’un çalışma prensipleri arasında yer alan en önemli özellik “içine kapanıklık” olarak tüm dünya tarafından bilinmekte. İlk yapılan Macintosh’larda kulaklık çıkışı ve USB girişlerinin dahi farklı olarak üretilmesi de bunun en büyük göstergesi. Lakin, hem Steve Jobs’un tüm dünyaya açılmayı başarması, hem de Apple marka ürünleri farklı alanlarda kullanmak isteyen insanların sayısının artması sebebiyle 2007 itibariyle üretilen bilgisayar, tablet ve cep telefonlarında bu prensibe yer verilmemeye başlandı.

 

Bu gelişme sayesinde öncelikle bilgisayarlarındaki harici USB giriş soketlerinde sayı artırıma giden Apple, zaman içerisinde Macbook Pro ve MacbookAir için çıkarttığı modellerde CD Rom, değiştirilebilir hard-disk, yükseltilebilir Ram gibi bir çok yenilik getirmeye başladı.

 

Donanımsal anlamda artık tamamıyla bireyselleştirilebilir olan Apple bilgisayarları, yazılımsa olarak da bu yolda ilerlemekte. Microsoft’un en sık kullanılan ve neredeyse tüm dünyadaki bilgisayar kullanıcılarının tercihi olan Office programları da lisanslı bir şekilde Apple bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Adobe firmasının sunduğu Photoshop, Dreamweaver, Illustrator, Indesign gibi programlarda yine Abode firmasından temin edilecek lisans sayesinde tüm Apple bilgisayarlarda kullanılabilmekte.

 

Bu bilgiler ışığında, çalışma ortamındaki düzene ve rahatlığa önem gösteren bilgisayar kullanıcılar için, gönül rahatlığıyla Apple marka bilgisayarları tavsiye edebilir, zorlanmadan kullanmaya alışacaklarını söyleyebiliriz.

  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Gürkan dedi ki:

    Şuana kadar Macbook hakkında bildiğim tek şey Şahin (Tofaş) fiyatında olmasıydı sayenizde doğruları ve yanlışları öğrendim

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

Reklamlar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM

Cs Go İndir

Teknolojice.com

Teknolojice.com

Teknolojice.com