Reklam Alanı
Teknoloji 0

Macos Bilgisayarlar İçin Program Tavsiyesi

Macos Bilgisayarlar İçin Program Tavsiyesi

 

Son dönemlerde tercih edilmeye başlayan Macos işletim sistemli Apple marka bilgisayarlar, kullanıcıların yoğun ilgisini çekiyor. Macbook Pro ve MacbookAir olmak üzere 2 farklı kategori üzerinde üretilen bilgisayarlarda kullanılacak programlar ise elverişliliği artırmak için oldukça önemli.

 

Apple, telefon sektöründeki öncülüğü bilgisayar sektörüne de taşımak için özellikle son yıllarda inanılmaz çalışmalar yaparak yeni gelişmeler gösteriyor. Basit işlemler için bilgisayar satın almak isteyenlere Air modellerini sunan Macbook, daha kapsamlı işlemler hazırlamak isteyen bilgisayar kullanıcıları için de Pro modellerini sunuyor.

 

Lafı fazla uzatmadan, macos işletim sistemli bilgisayarlarda gününüzü kolaylaştıracak işlemler yapmayı sağlayan uygulamaları belirtelim

 

Evernote

Hem bilgisayar üzerinde, hem tablet üzerinde, hem de mobil cihazınız üzerinde aynı not belgesi üzerinden işlem yapmaya yarayan Evernote, hem Windows, hem de Macos işletim sistemleri ile uyumlu. Bilgisayarınıza ücretsiz bir şekilde yasal olarak indirebileceğiniz Evernote, Macos işletim sistemli Apple bilgisayarınızın AppStore’sinden rahatlıkla temin edilebilir. Bilgisayarınıza indirdikten sonra bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek, bilgisayarınız yanınızda olmasa bile her hangi bir cihaza uygulama kurarark veya browser kullanarak Evernote’de kayıtlı olan notlarınıza erişebilirsiniz.

 

TheUnarchiver

Windows kullanıcılarının yıllardır vazgeçilmezi olan Winrar’ınMacos işletim sistemindeki karşılığı olarak tanımlayabiliriz. Bilgisayarınızın AppStore bölümünden ücretsiz bir şekilde yasal olarak temin edebileceğiniz TheUnarchiver programı ile kolay bir şekilde internet üzerinden indirdiğiniz rar ve zip dosyalarını açabilir ve görüntüleyebilirsiniz.

 

CCleaner

Her ne kadar Windows’ta olduğu kadar kod ve yazılım hatası olmasa da, bilgisayarınızı temiz ve güvende tutmak isteyen kullanıcılar Macos işletim sistemli bilgisayarlarına CCleaner programını yükleyebilirler. İster AppStore’dan, isterse de internet üzerinden temin edilen bu program da tamamıyla ücretsiz ve yasal. Bilgisayarınıza kurduktan sonra, “tara” ve “temizle” komutları ile internet üzerinde gezinirken bilgisayarınızda biriktirdiğiniz çerez dosyalarını temizleyerek, kendinize kullanım alanı açabilirsiniz.

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.