Reklam Alanı
Haberler 0

Maradona, PES 2017’ye Dava Açtı!

Maradona, PES 2017’ye Dava Açtı!

Konami, bu aralar başına büyük bir bela almış gibi görünüyor. Futbol tarihinin efsaneleri arasında gösterilen Maradona, firmanın önde gelen projeleri arasında gösterilen PES 2017 için büyük bir tazminat davası açamaya hazırlanıyor.

Kaç yaşında olursanız olun hayatınızın bir köşesinde futbol geçmiş ise Maradona ismini büyük ihtimal ile duymuşsunuzdur. Birçok kişiye göre dünyanın gelmiş geçmiş en iyisi olarak gösterilen yıldı oyuncu telif hakları nedeni ile hem PES 2017 için hem de dağıtıcısı olan Konami şirketine dava açmaya hazırlanıyor. Dava nedeni konusunda da ufak detay veren yetkililer, herhangi bir izin ya da lisans haklarının satın alınmamış olması ile ilgilidir. Futbolun bir simgesi olarak gösterilen Maradona, PES 2017 içerisinde birebir görüntü ve isim ile kullanılması ünlü yıldızın adeta çıldırmasına neden oldu. Konu hakkında herhangi bir açıklama yapmayan Konami, oyunun tasarım halinde iken yıldız futbolcu ile herhangi bir şekilde iletişime geçmemesi, izin almaması gibi durumlar Maradona’nın davasında haklı olduğunu gösteriyor.

Avutkatları aracılığı açıklama yapan Maradona, konu ile ilgili herhangi bir izin talebinin oluşturulmadığı için belirtilen şirkete dava açacaklarını belirtmiştir. Konu hakkında Konami şirketi tarafından herhangi bir açıklama yapılmazken bu sessizlikleri olayı kabullendiklerini göstermektedir. Yakın bir zamanda başlayacak davanın Maradona leine sonuçlanacağı şuanda kesin gözü ile bakılıyor.

{phantaso}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.