Reklam Alanı
Windows 10 Update
Teknoloji 2

Microsoft 10 Uyarısı Kullanıcıları İsyan Ettirdi!

Microsoft 10 Uyarısı Kullanıcıları İsyan Ettirdi!

Dev yazılım şirketi olan Microsoft; Windows kullanıcılarına, bildirim çubuğunda zamanla karşımıza çeşitli bildirim mesajları ile gelerek birçok kullanıcısını rahatsız ediyor. Bu bildirim mesajlarından biri olan Windows 10 yükseltmesi ile ilgili ve bu bildirim stabil bir biçimde kapanmadığından birçok acemi kullanıcıyı rahatsız ettiği düşünülüyor.

Sosyal medya siteleri üzerinden birçok kullanıcı Windows 10 yükseltmesi ile yaptığı bildirim sisteminden oldukça rahatsız olduğunu belirtiyor. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalan Windows yaptığı açıklamada birçok kullanıcısının bu yeni yükseltmeden haberdar olmamasından dolayı otomatik bildirim sistemi geliştirdiğini belirtti.

Ekranlara Microsoft’un Şubat ayından itibaren gelen bu güncellemesinden dolayı birçok kullanıcısının yeni işletim sistemine geçmeyeceğini belirtti. Bu güncellemenin Microsoft’un bir teklifi veya pazarlama yöntemi olarak kullanılmasına rağmen birçok kullanıcın şikâyetçi olması kullanıcı memnuniyetini olumsuz yönden etkileyebilir.

Microsoft’un yeni çıkardığı işletim sistemi olan Windows 10’a karşı reklam amacıyla gösterdiği bu tutumu kullanıcıların memnuniyeti açısından olumlu sonuçlar doğurmaması kullanıcılarından olumsuz tepkiler almasına sebep olabileceğinden dolayı Microsoft’un bu konu hakkında bazı değişiklikler yapması gerekiyor.

Windows 10 Güncellemesinden nasıl kurtuluruz

Bu durumun önüne geçilmesi açısından çeşitli yollar mevcut olsa bile acemi kullanıcıların bu güncellemeyi devre dışı bırakması konusunda bilgisi olmaması yeni bir sorum yaratıyor. Windows 10 güncelleme uyarısını kaldırmak için daha önce yayınladığımız KB3035583 güncellemesi ile gelen GWX.EXE kaldırmak adlı makalemize göz atarak bu rahatsız edici durumdan kurtulabilirsiniz

Cüneyt Kılıç {Cüneyt Kılıç}

1982 Berlin Doğumluyum,bilgisayar ile tanışmam 1988 yılında babamın Euro PC von Schneider alması ile oldu. O zamandan bu zamana teknolojiyi sevmiş ve günlük hayatta aktif kullanan birisiyim.www.Teknolojice.com sitesini kurma amacım günlük hayat'da da severek yardımcı olduğum ve paylaştığım konuları herkes ile paylaşabilmek

“Microsoft 10 Uyarısı Kullanıcıları İsyan Ettirdi!” üzerine 2 yorum

  1. Süleyman dedi ki:

    Microsoft Windows 10’a yükseltilmesi konusunda resmi bir açıklama yaptı. Bireysel kullanıcılar kontrol panelinde bulunan Bildirim Merkezi’nde yer alan Güncelleme Ayarları’nı istedikleri zaman kapatarak güncellemeleri erteleyebilirler veya kapatabilirler.

  2. Taner dedi ki:

    Bence uyarıyı göz önünde bulundurmakta fayda var, win10’a geçtim ve hiç bir sorun yaşamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.