Reklam Alanı
Nokia 4

Microsoft 1850 Çalışanının İşine Son Verecek !

Ünlü teknoloji şirketi Microsoft, 1850 çalışanının işine son vereceğini üzüntüyle açıkladı.

Akıllı telefon alanına çok büyük yatırımlarla, umutlarla giren Microsoft 2016 yılında çok büyük bir hüsranla karşı karşıya kaldı ve Windows Phone işletim sistemi kullanım oranı adeta %1’in altına düştü ! Yayınlanan istatistiklerin ardından Microsoft’un bir açıklama yapması beklenmekteydi ve nihayet Microsoft cephesindenüzücü bir açıklama geldi. Microsoft, akıllı telefon pazarında alınan bu inanılmaz darbelerin ardından 1850 çalışanını kovmak zorunda kaldığını resmen duyurdu.

ÇOĞUNLUĞU ESKİ NOKİA ÇALIŞANLARI !

Microsoft’un akıllı telefon alanındaki bu darbeleri en çok eski Nokia çalışanlarını etkiledi çünkü daha önce Nokia’yı satın alan Microsoft, geçtiğimiz dönemde Foxconn’a ünlü marka Nokia’yı satmıştı. Eski Nokia çalışanlarının geleceği büyük bir belirsizlik içerisinde iken ve bu çalışanların bir bölümü Microsoft altında çalışmaya devam etmekteyken bu işten çıkarma haberi en çok onları etkileyecek ! Özellikle Finlandiya uyruklu oldukça fazla sayıda insan işsiz kalacak. Microsoft’un önümüzdeki süreçte işten çıkarmaları tamamlaması bekleniyor.

TEKNOLOJİ GÜNDEMİNDEN DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYINIZ

Emre Bey {Emre}

“Microsoft 1850 Çalışanının İşine Son Verecek !” üzerine 4 yorum

 1. sevcan dedi ki:

  Bu haber beni cok sasirtti cidden teknoloji patlamasi olab bir donemde microsoftun personel cikarmasi tuhaf

 2. Mümin dedi ki:

  Nokia ismi ve çalışanları microsft a büyük yük oluyordu. Bence bu beklenen bir hamle olmuş

 3. Ercan dedi ki:

  Microsoft Windows Phone işletim sistemi sona erdirmesi yakındır. Yeni bir özellik eklenmiyor zaten uygulama mağazası çok kötü.

 4. Yavuz dedi ki:

  Bill Gates yıllar önce Nokia nın satın alınmasına windows phone üretilmesine vs şiddetle karşı çıkmıştı ama dinlemediler. İşte sonuçları görüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.