Reklam Alanı
Teknoloji 0

Microsoft 3000 Kişiyi Daha İşten Attı !

Dünyanın en önemli yazılım devlerinden birisi olan Microsoft büyük bir skandala daha imza attı. Elimize ulaşan bilgilere göre Microsoft tam 3000 kişinin daha işine son verdi !

3000 KİŞİ İŞSİZ

Dünyanın en iyi bilgisayar işletim sistemi olan Windows’un sahibi olan Microsoft, şu günlerde 3000 kişinin daha işine son vermiş durumda. Dünyaca ünlü şirketin aldığı bu karar büyük bir şok ile karşılandı. Microsoft’un akıllı telefon alanındaki işçileri işten çıkardığı bilgisine ulaşıldı. Peki ya neden?

YENİLGİNİN KABULLENİLMESİ

Dünyanın en iyi teknoloji şirketlerinden birisi olarak lanse edilen Microsoft bilindiği üzere akıllı telefon alanında da büyük bazı hamleler geliştirmişti. Nokia ile anlaşmalar yapan ve Nokia Lumia serisi akıllı telefonlar ile karşımıza çıkan Microsoft, bu ortaklık rayında gitmeyince büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Akıllı telefon alanında giderek Windows Phone’un etkinliğini kaybetmesi Microsoft için büyük bir facianın habercisi olmaya devam ederken Microsoft bu son hamlesi ile beraber artık iyice yenilgiyi kabullenmiş oldu. Çünkü Microsoft’un 3000 işçinin işine son vermesinin nedeni olarak küçülmeye gitmek gösterildi. Yani Microsoft akıllı telefon alanında küçülmeye giderek binevi telefon kategorisinde yenilgiyi kabullenmiş oldu.

1800 KİŞİYİ DAHA ÇIKARMIŞTI

3000 gibi son derece yüksek bir insan topluluğunun işine son veren Microsoft daha önce de akıllı telefon kategorisinde çok sayıda işçinin görevine son verdi. Teknoloji devi Microsoft bundan kısa bir zaman önce de akıllı telefon departmanında çalışan 1800 işçisinin görevine son vermişti. Microsoft’un 3000 kişiyi de işten çıkartmasıyla beraber son zamanlarda akıllı telefon alanında küçülme sebebiyetiyle işten çıkarttığı çalışan sayısı 4800 oldu.

PAZARDAKİ PAYI GİDEREK DÜŞÜYOR !

Microsoft’un mobil platformdaki işletim sistemi olan Windows Phone’un pazardaki payının giderek daha da düştüğü bilgisine ulaşıldı. Zaten Microsoft’un aldığı bu küçülme kararı da buna dayanıyor.

SONU BLACKBERRY GİBİ OLABİLİR !

Microsoft’un akıllı telefon alanındaki varlığını giderek daha da yitirmesi sonunun Blackberry gibi olacağının bir habercisi. BlackBerry şirketi kendi işletim sisteminden vazgeçip Android ile yoluna devam ederken Microsoft’un tamamen küçülmeye gideceği ve sadece satın alan kullanıcılara destek amacıyla hizmetini sürdüreceği düşünülüyor. Ancak belki de Microsoft dahi Google ile bir anlaşmaya gitme gereği duyabilir.

 

 

Emre Bey {Emre}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.